TOPlist

Je to tu znovu. Tecno Phantom X2 Pro má výsuvný objektiv

Tecno Phantom X2 Pro výsuvný objektiv fotoaparát zoom

Čínská společnost Tecno před několika hodinami oficiálně uvedla nové telefony série Phantom X2. Model Pro je zajímavý především tím, že se na jeho zádech nachází fyzicky výsuvný objektiv, který 50MPx tele fotoaparátu (f/1.5, 65mm, 1/2.7″, 0.64µm, PDAF) v případě potřeby dodává 2,5x optický zoom. Ačkoli jistě najde i další využití, tento „tele“ foťák v mobilu Tecno Phantom X2 Pro označuje výrobce přímo portrétový.

Výsuvný objektiv není ve světě mobilů novinkou. S touto technologií už dříve vyrukovaly telefony Samsung Galaxy K Zoom nebo Xperia 1 IV. Ty mají oproti novince od Tecno tu výhodu, že je jejich optický zoom variabilní. Tecno Phantom X2 Pro u hodnot mimo 2,5x využívá přiblížení hybridní. Využití fyzicky „vyskakujícího“ objektivu má kromě lepších snímacích vlastností také tu výhodu, že fotoaparát nemusí neustále zabírat na zádech telefonu tolik místa.

Introducing PHANTOM X2 Series

Introducing PHANTOM X2 Series

Mezi další specifikace nového Tecno Phantom X2 Pro patří například čipset Mediatek Dimensity 9000, 120Hz AMOLED displej s úhlopříčkou 6,8″, 12GB RAM, 5 160mAh baterie s podporou 45W nabíjení nebo Bluetooth 5.3. Do sestavy foťáků patří ještě 50MPx primární, 13MPx ultraširoký a 32MPx přední. Na evropskou cenu tohoto telefonu se zatím čeká, ale bude se asi pohybovat v přepočtu mezi 20 a 25 tisíci Kč.

Jak často fotíte mobilem portréty?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)