Teclast představil 10,1palcový tablet s Androidem 13 a absurdní cenou 1 500 korun

teclast android tablet levný
  • Firma Teclast je známá hlavně díky svým levným tabletům
  • Model Teclast P26T vychází na neskutečných 1 540 Kč
  • Nabídne 10,1 LCD displej a 5000mAh baterii

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o novém tabletu Teclast T40S, který za necelé čtyři tisíce korun nabízí solidní výbavu. Včera však představila firma svůj nejlevnější tablet v historii. Teclast P26T totiž stojí v přepočtu neskutečných 1 540 korun.

Za tuto cenu rozhodně nelze čekat zázraky. LCD Displej o velikosti 10,1 palce nabídne rozlišení 1280 x 800 pixelů a základní 60Hz obnovovací frekvenci. Pod kapotou tiká nepříliš známý čipset Allwinner A523 s osmi jádry (Cortex-A55), avšak překvapí 4 GB RAM, což je v této cenové kategorii slušná porce. Bohužel se zde nenachází žádný slot na SIM kartu, samozřejmostí je ale Wi-Fi a Bluetooth ve verzi 5.2.

teclast p26t

Na zadní straně se nachází dvojice fotoaparátů (5Mpx hlavní a 2Mpx hloubkový), výdrž obstarává 5000mAh baterie, rychlost nabíjení si ale výrobce nechal pro sebe. Systémem je pak Android 13, což je rovněž poměrně překvapivé. I několikanásobně dražší tablety Teclast mají totiž starší Android 12. Jak již bylo řečeno, tablet se v Číně prodává za cenu 499 juanů, tedy asi 1 540 korun. V tuto chvíli nevíme, zda se dostane i na globální trhy, ale vzhledem k tomu, že se většina produktů Teclast prodává na Aliexpressu tomu dáváme velkou šanci.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Věříte, že je takhle levný tablet použitelný?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)