TOPlist

TCL má 43palcovou televizi za 3 tisíce. Nabízí tenké rámečky a Android 13

TCL televize
  • TCL v Číně vydalo pořádně levnou televizi
  • Má 43palcovou VA obrazovku s FullHD rozlišením
  • Nabízí operační systém Android 13 a prý se zapne za 2 sekundy

TCL, jeden z předních výrobců televizí, představil na čínském trhu novinku pro méně náročné diváky. Telka s označením Thunderbird Sparrow 5 SE a 43palcovým panelem zaujme především svou nízkou cenovkou, která se v přepočtu bez DPH vleze do 3 tisíc korun (původní cena je 889 jüanů, tedy asi 2 900 Kč).

Televizor spoléhá na zobrazovací technologii VA, což cenovce naprosto odpovídá. Žádnou hvězdnou kvalitu černé nebo překvapivou věrohodnost barev tedy doopravdy čekat nelze, pokud tedy některé z nedostatků nevykompenzuje podpora HDR10. Mnozí by pak dále mohli namítnout, že rozlišení 1920×1080 je pro úhlopříčku 43″ zcela nedostatečné. A 60Hz obnovovací frekvence také pochopitelně není nic extra.

TCL Thunderbird Sparrow 5 SE má nicméně potěšit softwarem. Operačním systémem je v jejím případě Android 13 a podle výrobce se dokáže od zadání pokynu spustit během pouhých dvou sekund. Pod kapotou televize se nachází procesor se 4 jádry Cortex-A53, doprovázený 1GB operační pamětí a 8GB úložištěm.

Televizor po stránce zpracování zaujme tenkými rámečky a podle výrobce disponuje silnými reproduktory se schopností poskytnout kvalitní a čistý zvuk. Za zmínku dále stojí certifikace TÜV Rheinland pro vyzařování menšího menšího množství modrého světla nebo přítomnost portů HDMI 2.0 (2x), Ethernet, USB-A 2.0 a AV.

Stačila by vám taková televize?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)