TCL představilo nové QLED TV s Android TV 11, 100 Hz panelem a kvalitními reproduktory

TCL představilo nové QLED TV

Společnost TCL před pár dny představila nové televizory C72, C72 + a C82. Všechny disponují QLED displejem a nabídnou systém Android TV ve verzi 11. Co dalšího můžeme od televizí očekávat? Na to se společně podíváme.

TCL představilo nové QLED TV

TCL uvedla své první Mini-LED televize v roce 2019 a model C82 rovněž touto technologií disponuje. Společnost tvrdí, že jde o lepší technologii než OLED a to jak v jasu, tak i v barvách. Navíc nehrozí žádné postupné vypálení obrazu. Všechny televize mají pak rozlišení 4K a nechybí ani podpora HDR. Modely C82 budou k dispozici ve velikostech 55 a 65 palců, levnější C72 se pak dodává ve verzích 55, 65 a 75 palců. Nejlevnější model se nabízí ve všech předešlých verzích, ovšem navíc zde máme 50 a 43″ verze.

Vzhledem k tomu že TCL spolupracuje třeba s brazilským kouzelníkem Neymarem je jasné, že na nich musí vypadat kromě jiného dobře samozřejmě fotbal. Řada C82 a C72 disponuje 100 Hz obnovovací frekvencí a tak prý nemá problém s rychle se pohybujícími předměty jako například míč či samotní fotbalisté. Všechny televize disponují standardy HDR10, HLG, Dolby Vision i HDR10+. Prémiovější C82 a C72+ navíc mají k dispozici 4K HDR Dolby Vision IQ, což je funkce která dokáže optimalizovat kvalitu obrazu a přizpůsobí se aktuálním světelným podmínkám.

Zvuk dostávají na starost reproduktory Onkyo. Jde o 2.1 soustavu s podporou Dolby Atmos. Ochuzeni ale nezůstanou ani hráči a to díky režimu Game Master s podporou HDMI 2.1. Jak již bylo zmíněno, v televizích se nachází systém Android TV 11 a potěší také 1080p kamerka, která funguje třeba s Google Duo. O cenách bohužel výrobce zatím nepromluvil.

Co na nové televizory TCL říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)