To jste ještě neviděli. TCL ukázalo obří 57palcový monitor s 240Hz frekvencí

tcl zakřivený monitor 8K
  • TCL ukázalo parádní prohnutý monitor
  • Je obrovský a má vysoké rozlišení
  • Hráče osloví i 240Hz obnovovací frekvence

Prohnuté monitory jsou trendem posledních let a dnes se dají sehnat za přijatelné peníze, většinu s QHD rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí. Na českém trhu dominují značky Samsung a MSI, avšak o slovo se nyní hlásí jiná firma. TCL totiž v Šanghaji na výstavě AWE 2023 odhalila přímo obří prohnutý monitor se špičkovým obrazem.

Jedná se o vůbec první zakřivený HVA monitor s 8K DUHD rozlišením a 240Hz obnovovací frekvencí. Výraz DUHD značí pojem “Double UHD”. Pro upřesnění – výrobci často zaměňují UHD za 4K, což je ale tak trochu marketingový trik. Skutečné 4K má totiž rozlišení 4096 x 2160 pixelů, zatímco UHD 3840 x 2160 pixelů. Monitor má tedy rozlišení 7680 x 2160 pixelů, odezvu 1 ms a nechybí technologie Nvidia G-Sync a AMD Freesync Premium. Monitor se chlubí také nízkou odrazivostí (SALGR 42 %) a tloušťkou pouhých 13,4 mm.

tcl 57,1 herní monitor

Všimnout si lze také naprosto minimálních rámečků a parádního hliníkového stojanu. V tuto chvíli ale bohužel nevíme, zda se nový monitor objeví i u nás, stejně tak se TCL neodvážilo sdělit cenu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte zkušenosti s prohnutými monitory?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)