Stáhněte si parádní tapety z mobilu ASUS ROG Phone 3 (vyžaduje ADB)

tapety ASUS ROG Phone 3

Pokud patříte mezi fanoušky herních telefonů, nebo alespoň futuristických high-end animovaných tapet, máme pro vás dobrou zprávu. Jen pár hodin po uvedení nového herního supertelefonu ROG Phone 3 od firmy ASUS se objevil návod, jak si do libovolného mobilu s Androidem 9 a vyšším nainstalovat jemu určené živé tapety. A nejen je. V balíku jsou čtyři tapety animované a 29 statických. Způsob, jak to lze provést, vymysleli a popsali uživatelé z komunity XDA Developers. Rovnou upozorníme, že postup počítá s připojením a konfigurací skrze ADB (Android Debug Bridge). Pokud jste v něm jako doma, směle do toho. Pokud se chcete s tímto prostředím, třeba právě kvůli těmto tapetám, seznámit, mrkněte do úvodních kapitol našeho přehledu ADB příkazů.

Tyto náhledy nestahujte

Obrázky zobrazená na této stránce jsou jen náhledové. Pro docílení maximální kvality postupujte dle návodu.

Jak nainstalovat tapety z ASUS ROG Phone 3

  • stáhněte si balík s instalačními APK soubory
  • rozbalte balík v úložišti telefonu
  • všechny APK instalátory spusťte
  • spusťte okno s příkazovým řádkem ADB
  • zadejte příkaz adb shell pm grant space.linuxct.rogcontroller android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS
  • v telefonu klikněte na aplikaci X-Mode
  • v rychlém horním menu se vám objeví (podívejte se případně i mezi skryté) přepínač pro X-Mode
  • zapnutím X-Mode zpřístupníte nainstalované tapety v klasickém výběru pozadí

Zmíněná aplikace X-Mode je dílem jednoho z vývojářů XDA komunity. Je nutná pro simulaci prostředí, které v telefonu ASUS ROG Phone 3 tapety spravuje a umožňuje jejich spuštění. Co všechno v balíku k nalezení? Čtyři živé (animované) tapety s rozlišením 2352 x 2352 pixelů, z nichž dvě mají 60 FPS a druhé dvě 30 FPS. K tomu 29 statických pozadí. Dvanáct má rozlišení 2340 x 1080 pixelů, dalších devět je připravených ve čtverci s rozlišením 2340 x 2340 pixelů. Zbývajících osm tapet představují snímky ze zmíněných živých pozadí. Od každého jsou v balíku dvě barevné varianty.

Nekompromisní herní dělo ASUS ROG Phone nabízí 6,59″ displej s frekvencí 144 Hz, 6000mAh baterii, nejmodernější čipset Snapdragon 865+ od Qualcommu, dva USB-C porty, speciální ultrazvuková tlačítka a paměťové varianty 12/512 GB (za 28 990 Kč) a 16/512 GB (za 31 990 Kč). K tomu bude navíc dostupná také verze Strix Edition “jen” s procesorem Snapdragon 865 a kombinací pamětí 8 GB RAM a 512 GB úložiště (za 22 990 Kč).

Budete zkoušet instalovat tapety z nového ROG Phone 3?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)