Tanec kvadrokoptér a vrtulník v kleci [video]

helikoptéra v kleci a kvadrokoptéry

Máte rádi létací vychytávky ala Ar.Drone. Pokud ano, máme tu pro vás tři zajímavá videa, která demonstrují, co vše je možné v dnešní době s dálkově ovládanými vrtulníky dokázat a v jak extrémních podmínkách dokážou tyto “hračky” létat.

Tanec kvadrokoptér

První 2 videa natočili vývojáři pracující na reklamě pro automobilový koncern Toyota. V prvním videu popisují přípravu a průběh natáčení, kde vysvětlují, jakým způsobem učili svoji letku kvadrokoptér létat v poměrně členitém prostoru. Celá hala, ve které natáčení probíhalo byla monitorována infračervenými kamerami detekujícími pohyb dronů a na základě vyhodnocení jejich pozice byl každý drone následně navigován požadovaným směrem.

Making of “Swarm” – Quadrotors are “Amazing in Motion”

Making of "Swarm" - Quadrotors are "Amazing in Motion"

 

Z celého natáčení nakonec tvůrci sestříhali minutový film, který bude sloužit jako reklama na luxusní značku automobilů Lexus. Na výsledek se můžete podívat zde.

http://youtu.be/uj0v1BgzUdc

Vrtulník v kleci

Další video, o která se s vámi chceme dnes podělit, je vrtulníček, respektive létající robot, kterého jeho konstruktéři zavřeli do nezávislé otočné klece. Důvod pro vložení vrtulníku do klece byl jednoduchý, vývojáři chtěli docílit toho, co dokáže každý hmyz. Když moucha narazí do skleněné tabule, otočí se a letí jinam, když se totéž stane dálkově ovládanému vrtulníku, spadne. Lehká karbonová klec, která se otáčí nezávisle na poloze robota uvnitř umožní létání i v tak nepřístupných prostorech, jako jsou střešní konstrukce nebo hustý les. Dost ale popisu, podívejte se, jak to funguje v praxi.

An insect-like, crash-happy flying robot

An insect-like, crash-happy flying robot

 

Pokud se vám takovéto létající stroje líbí, přijďte si zalétat s Ar.Drone 2.0 tento víkend 16. 11. 2013 na Android Roadshow do Plzně. Registrovat se můžete zde. Z dalších vychytávek si budete moci vyzkoušet třeba kuličky Sphero a hlavně brýle Google Glass.

zdroj: TechCrounch

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)