TCL představilo tablet s “papírovým” displejem. Nahradí e-ink technologii?

tcl tablet s papirovym displejem

Společnost TCL dělá poměrně zajímavé cenově dostupné tablety. Pro veletrh CES 2021 si připravili několik nových modelů. Všechny tablety však zastínil TCL NXTPAPER, což je hodně zajímavé zařízení. Jedná se o tablet s „papírovým“ displejem, který využívá stejnojmennou technologii NXTPAPER. Tu jsme poprvé mohli vidět minulý rok jako možného konkurenta elektronického inkoustu. V čem se liší?

TCL tablet s „papírovým“ displejem se brzy objeví i v Evropě

Displej tohoto tabletu je úplně odlišný od LCD či OLED displejů v jiných tabletech. Technologie NXTPAPER stejně jako e-ink negeneruje žádné světlo, což značně snižuje energetickou náročnost a také značně ulehčuje očím. TCL tvrdí, že potřebuje o 65 procent méně energie než LCD displej. Oproti e-ink displejům nabízí několik výhod – v první řadě má vyšší obnovovací frekvenci, která podle slov výrobce stačí na plynulé přehrávání videa. Nabízí i o 25 procent vyšší kontrast. Potěší i poměrně velké rozlišení 1440 x 1080 pixelů a podpora barev. Tyto věci jsou u e-ink displejů vzácné. Samotná velikost displeje je 8.88 palců.

TCL NXTPAPER (from Keynote) New Reflective LCD, Sunlight and Outdoor Readable, Ultra Low Power

TCL NXTPAPER (from Keynote) New Reflective LCD, Sunlight and Outdoor Readable, Ultra Low Power

Bohužel prozatím jsme neviděli tablet v akci, kromě krátkého výstupu při samotném představení. Naštěstí už se na něj dlouho čekat nebude. Do prodeje by se měl dostat v dubnu 2021 v několika částech světa, včetně Evropy. Cena bude 349 eur, v přepočtu tak cca 9 100 Kč.

Zbylé parametry tohoto tabletu už nejsou nějak speciální a spadají do nižší střední třídy. Výkon má na starost čipset MediaTek Helio MT8768, který doplní 4GB RAM paměť a 64GB úložiště, které se dá rozšířit pomocí microSD karet. Baterie má kapacitu 5500 mAh a nechybí USB-C, 3,5mm audio konektor, anebo podpora LTE. Rovnou z krabice poběží na Androidu 10.

Uspěje TCL s touto novou technologií?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)