TOPlist

T-Mobile má prý nejhustší a nejrychlejší mobilní síť v ČR

T-Mobile nejlepší mobilní síť ČR Ookla MWC 2023

Na mezinárodní konferenci MWC v Barceloně se tradičně nejen ukazují nové produkty a služby, ale také hodnotí ty stávající. Společnost Ookla, která je špičkou v oblasti měření rychlosti a analýzy kvality sítí, například uděluje vlastní ocenění nejlepším mobilním operátorům. Z pohledu ČR letos nevýznamnější ceny posbíral T-Mobile. Získal první místo za nejlepší pokrytí i nejrychlejší síť, což mu také zajistilo ocenění Speedtest Awards za nejlepší mobilní síť v ČR.

Hodnocení kvality pokrytí (Coverage Score) sítě T-Mobilu vychází z více než 32 milionů měření dostupnosti mobilní sítě na téměř 207 tisících místech po celém území České republiky. Síť T-Mobile byla dostupná na 99,99 % míst, přičemž na 99,41 % míst šlo o signál 4G a lepší. Výsledkem je Coverage Score s hodnotou 664 bodů a první místo mezi českými operátory,“ chlubí se společnost v tiskové zprávě.

T-Mobile OOKLA_banner

Ocenění Speedtest Awards za nejrychlejší mobilní síť staví na analýze více než 185 tisíc měření rychlosti stahování a odesílání dat v mobilních sítích, která provedli uživatele mobilní aplikace Speedtest od společnosti Ookla na více než 45 tisících různých mobilních zařízeních po celém území České republiky ve 2. poletí roku 2022. V rámci všech českých operátorů byla zjištěna střední hodnota (medián) rychlosti stahování dat (downloadu) 41,39 Mb/s, odesílání dat (uploadu) 13,81 Mb/s a doby odezvy (latence) 25 milisekund.

Speedtest by Ookla
Speedtest by Ookla

V síti T- Mobilu byl zjištěn medián downloadu 51,69 Mb/s, uploadu 15,51 Mb/s a latence 26 milisekund. Se Speed Score 58,20 bodů, což vyjadřuje váženou hodnotu nejdůležitějších parametrů rychlosti připojení pro uživatele mobilních telefonů, si T-Mobile odnáší ocenění za nejrychlejší mobilní síť v České republice,“ stojí ve zprávě.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jste v síti T-Mobile? Jak jste spokojení?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)