Menu

Windows si lépe rozumí s Androidem: Nově můžete posílat SMS z PC

Je to již více než rok, kdy poprvé systém Windows 10 umožnil integraci s Androidem. Dlouhou dobu ale byla hodně omezená, což se konečně mění. S příchodem nové verze Insider buildu. Majitelé Windows 10 build 17755 si můžou po PC a telefonu posílat SMS a stahovat rychle fotografie.

Systém Windows 10 Mobile je u ledu, Microsoft se začal soustředit na Android

S tím, jak šel vývoj mobilního systému od Microsoftu k ledu, se společnost začala více a více zaměřovat na iOS i Android. U systému od Google to můžeme vidět v aktualizacích aplikací. Mnohé z nich patří k tomu nejlepšímu, co můžeme na Androidu najít. Skvělým příkladem je Microsoft Launcher. Není to ale jen o aplikacích, hodně se v budoucnosti spoléhá na integraci Androidu a iOS do operačního systému Windows.

Již minulý rok jsme poprvé mohli vidět jednoduchou integraci, kdy si uživatelé můžou posílat odkazy mezi mobilem a PC. Nyní se konečně dostává na užitečnější integraci. Majitelům poslední verze Insider buildu 17755 se zpřístupnila dlouho očekávaná funkce “Tvůj telefon”.  Když novou položku otevřete, požádá vás, abyste si na Android telefonu nainstalovali aplikaci Microsoft Apps, která slouží mimo jiné k propojení s Windows.

Jakmile je vše propojeno, můžete si přímo v PC zobrazovat a posílat SMS. Nové zprávy se vám budou zobrazovat i v notifikačním centru Windows. Druhou funkcí, která je momentálně dostupná, je možnost rychlého stáhnutí fotografií z mobilu do PC. Nejedná se o zcela nové a unikátní funkce, například join nebo Pushbullet, jsou služby, které tohle umí již nějakou dobu, nicméně je dobré vidět, že Microsoft na mobilní trh nezanevřel.

Těšíte se na větší integraci Androidu do Windows, nebo nemáte v plánu tuto funkci používat?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

MartinP

Martin Prokop 9

10.9.2018 14:36

můžete posílat SMS z PC… ….tak jistě ale né v tomhle případě kdy SMS posílá telefon přes cloud a aplikace MS. Nejedná se o nějakou SMS bránu.

RSS (komentáře k článku)