TOPlist

Navigace Sygic nově poradí, jak se dělá záchranná ulička

Sygic záchranná ulička upozornění nápověda

Moderní navigační systémy umí v dnešní době upozornit na celou řadu věcí. Mimo jiné i na dopravní zácpy či dokonce dopravní nehody, které jsou na trase před námi. Pokud se jim dá vyhnout, poradí lepší navigace automaticky i alternativní trasu. Když jiná cesta ale není, dá se většinou jen čekat v řadě. Zejména na dálnici. I v této situaci ale může navigační přístroj či aplikace dál pomáhat. Dokazuje to třeba Sygic, který bude nově uživatele v případě detekce nehody automaticky instruovat o tom, jak se tvoří takzvaná záchranná ulička.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

„Zjistili jsme, že většina řidičů pravidlo záchranářské uličky nezná. Začlenění vzdělávacích informací je tedy nezbytné, aby tohle upozornění zapůsobilo správně,“ říká k zaváděné novince Lukáš Dermek, vedoucí produktového oddělení společnosti Sygic. Funkce upozornění je součástí licence Premium+ a aktivuje se v řádu sekund, pokud se provoz zpomalí na určitou úroveň. Navigace v takovou chvíli upozorní řidiče na možnou nehodu před vozidlem a poskytne mu pokyny, kam má s vozidlem zajet.

Záchranná či záchranářská ulička

Vozidla v levém jízdním pruhu by měla uhnout co nejvíce doleva, zatímco vozidla v pravém jízdním pruhu by měla uhnout co nejvíce doprava. U víceproudých směrově rozdělených silnic, jako jsou dvouproudé silnice a dálnice, by vozidla v levém jízdním pruhu měla odbočit doleva, zatímco všechny ostatní jízdní pruhy by měly odbočit doprava. V podobných situacích je velmi důležité udržovat volnou krajnici.

Rescue Lane in Sygic GPS Navigation & Maps

Rescue Lane in Sygic GPS Navigation & Maps

Povinnost záchranářské uličky platí v několika evropských zemích, například v Rakousku, Belgii, Chorvatsku, České republice, Německu, Maďarsku, Lucembursku, Polsku, Slovinsku, na Slovensku a ve Švýcarsku. V ostatních členských státech EU řidiči povinnost vytvořit záchranářskou uličku nemají.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolikrát už jste dělali záchrannou uličku?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)