Sygic válí: Mapu dáte na displej auta, mobil může být kamera

Sygic dva displeje Android Auto mobil

Vývojáři populární offline navigační aplikace Sygic přišli se zajímavou novinkou, jak při řízení vozu a napojení telefonu k palubním systémům Android Auto či CarPlay využít i jinak omezenou interakci s mobilem. Po zavedení povinného bezpečnostního tlačítka “Neřídím” je možné na obrazovce vozidla zobrazovat klasickou mapu, zatímco na displeji telefonu může běžet související prostředí SmartCam. To přináší funkce založené na snímání prostoru před autem skrze fotoaparát.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

Mezi součásti tohoto rozšířeného zobrazení patří například Real View s navigačními prvky umístěnými do reálného prostředí, Dashcam jakožto klasická palubní kamera se záznamem nebo rozpoznávání značek a související výstrahy. Kromě toho je možné současně používat mapu na obrazovce automobilu s Head-Up displejem nebo funkcemi Cockpit spuštěnými na telefonu. Balíček funkcí se má i dál rozšiřovat.

Mezi další novinky, které jsou dostupné také pro systém Android a partnerské Android Auto, patří třeba přidávání vlastních bodů zájmu během jízdy nebo zobrazování aktuální rychlosti. Sygic navigace také nově řidičům nabízí nahrazení klasické modré šipky jedním z modelů aut.

Jak jste zvyklí (ne)používat mobil po připojení k Android Auto?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)