SwiftKey ruší poplatky, všechny grafické motivy klávesnice jsou teď zdarma

swiftkey-graficke-motivy-klavesnice_ico

Alternativní klávesnice SwiftKey prošla poměrně zajímavým vývojem svého komerčního modelu. Nejprve byla placená a stála 40 korun. V roce 2014 autoři změnili koncepci a aplikaci jako takovou poskytli úplně zadarmo. Platit se mělo za grafické motivy klávesnice, konkrétně 29 korun za jeden, nebo 59 Kč za pět. Zpoplatněn byl také další prémiový obsah. To se však počínaje dneškem mění.

V rámci blížících se vánočních svátků SwiftKey nabízí všechny grafické motivy, měnící barvy a vzhled klávesnice, úplně zadarmo. Uživatelé tak mohou bezplatně změnit vzhled klaviatury do jedné z více než stovky různých podob. Kromě toho byl přidán balíček pěti nových vzhledů “Vivid”, jejichž dominantou jsou pestré barvy, díky kterým se klávesnice odliší od většiny ostatních.

Všechny grafické motivy klávesnice SwiftKey jsou teď zdarma Všechny grafické motivy klávesnice SwiftKey jsou teď zdarma

Vánoční dárek: grafické motivy klávesnice zdarma

Vánoční dárek v podobě motivů zdarma si mohou užívat uživatelé operačních systému Android i iOS. Autoři SwiftKey zatím nijak nekomentovali, jakým způsobem hodlají na aplikaci vydělávat. Je možné, že je nyní financuje Microsoft, který SwiftKey koupil za 250 milionů dolarů v únoru tohoto roku. Nicméně to už se dostáváme na hranici dohadů a spekulací.

Balíček grafických motivů Vivid Balíček grafických motivů Vivid

Je ale pravdou, že segment klávesnic je na Androidu hodně nabitý a o zisku konkurenční výhody často rozhodují maličkosti. Autoři zatím nijak nespecifikovali, zda se jedná o časově omezenou vánoční nabídku, nebo jestli motivy zůstanou zdarma už navždy. Z celkového vyznění oficiální tiskové zprávy se však přikláníme spíše ke druhé zmiňované variantě.

Grafické motivy klávesnice najdete v nastavení aplikace v sekci Motivy, nebo v Hubu, do kterého se dostanete přes “hamburgerovou nabídku” v prvním řádku otevřené klávesnice. Zde pak v sekci motivů zvolíte otevření SwiftKey Store.

Pokud patříte k uživatelům této klávesnice, změníte si nyní její vzhled, když můžete vybírat z více než stovky motivů dostupných zdarma? Jak myslíte, že autoři SwiftKey nyní budou vydělávat peníze, když poskytují zdarma nejen klávesnici, ale i grafické motivy?

Microsoft SwiftKey Keyboard
Microsoft SwiftKey Keyboard

Zdroje: androidauthority.com, blog.swiftkey.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)