SvětAndroida doporučuje: 6x Android a video

android_video_ico

Tématem tohoto kola cyklu SvětAndroida doporučuje bude přehrávání, nahrávání a zpracování videí. Redaktoři našeho portálu nominovali celkem šest aplikací, se kterými si můžete na svém telefonu či tabletu pustit film, sestříhat video z dovolené, nebo připravit krátký snímek kombinující realitu a speciální efekty. Na závěr tradičně dáváme slovo našim čtenářům, aby redaktorskou sbírku doplnili o další tipy.

SvětAndroida doporučuje: 6x Android a video SvětAndroida doporučuje: 6x Android a video

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Na začátku v redakci vyhlašujeme téma následujícího kola SvětAndroida doporučuje. Redaktoři mají týden na to, aby nominovali své oblíbené aplikace.
 • Po uzávěrce zpracujeme nominace a na jejich základě připravíme článek SvětAndroida doporučuje, který vychází týden po ukončení redaktorských nominací.
 • Za celou historii tohoto seriálu se stalo pouze jednou, že se nám redakčními nominacemi podařilo obsadit celou nabídku aplikací v daném segmentu. Proto vždy na konci článku dáváme prostor našim čtenářům, kteří skrze formulář mohou doplnit aplikace, které v redaktorském kole chyběly. Formulář je přístupný týden po vydání článku.
 • Po ukončení čtenářských nominací máme týden na přípravu článku Čtenáři doporučují. V okamžiku, kdy tento článek vychází, zadáváme téma pro další týden a celý kolotoč se roztáčí znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

V tomto kole se nám sešli čtyři redaktoři, kteří podali celkem osm nominací. Výsledkem je seznam šestí aplikací pro práci s videem, na které se nyní podrobně podíváme.

MX Player

Jediným programem, který v redakčním kole získal více než jednu nominaci, je pro toto kolo MX Player, který nominovali tři redaktoři. Honza Dolejš představuje svého favorita těmito slovy: “Věrným společníkem při sledování videí se mi stala aplikace MX Player. Zatím jsem nenarazil na video, se kterým by si tento šikovný přehrávač neporadil, navíc nabízí podporu titulků a šikovná gesta pro ovládání přehrávání – změnu jasu a hlasitosti.” Podobně to vidí i Honza Dvořák: “Používám pro přehrání téměř všech filmů. Existuje i MX Kodec, který doporučuji nainstalovat a pak běží opravdu vše :)” Karel Kilián dodává: “Myslím, že pro Android je toto naprosto nejlepší přehrávač široko daleko. Zatím se mi nestalo, že by si s některým videem neporadil, a to je podle mne jeho hlavní přidanou hodnotou.”

Autoři z vývojářského studia J2 Interactive prezentují jako hlavní vlastnosti:

 • Hardwarovou akceleraci lze aplikovat na více videí pomocí nového H/W dekodéru.
 • MX Player je první video přehrávač pro Android, který podporuje dekódování s pomocí více procesorových jader. Testu ukázaly, že výkon na dvoujádrových zařízení je až o 70 % lepší než v případě práce jen s jedním jádrem.
 • “Pinch to zoom” – funkce přiblížení a oddálení pomocí gesta “štípnutí”. Posun v časové ose přejetím přes obrazovku.
 • Ovládání titulků gesty.
 • Dětský zámek zajistí, že se vaše děti zabaví, aniž by hrozilo, že se dostanou například k volání nebo spustí jinou aplikaci (vyžaduje plugin).

Aplikace podporuje následující formáty titulků v externích souborech: – DVD, DVB, SSA/ASS, SubStation Alpha (.ssa/.ass), SAMI (.smi), SubRip (.srt), MicroDVD (.sub/.txt), SubViewer2.0 (.sub), MPL2 (.mpl/.txt), PowerDivX (.psb/.txt), TMPlayer (.txt).

MX Player: možnosti přehrávače MX Player: možnosti přehrávače

Za 120 korun můžete pořídit placenou verzi MX Player Pro bez reklamních proužků.

Aplikace MX Player zaznamenala takřka neuvěřitelných více než sto milionů instalací, po kterých si drží velmi pěknou známku 4,5 z 5 možných. Program můžete instalovat na zařízení s Androidem 2.1 a novějším.

Přidejme ještě zkušenost spokojeného uživatele: “Doporučuji vyzkoušet. Měl jsem i jiné např. Mobo ale ten některá videa nepodporuje a video 720p přehrával trhaně. Tento přehrává vše super a navíc je česky:)” a jeden malý tip závěrem: “Super přehrávač. V jiných přehrávačích mi některé filmy zlobily a nešly vůbec přehrát. To byl ze začátku problém i u MX, ale po přepnutí na SW dekódování vše funguje jak má. Asi to bude žrát trošku víc energie, ale co bych pro film neudělal. :-)”

7jbZtQUat0RktJooXmgBetvqUtK25PvHVw5G2D zujpoebb4JT09Yu1o0WlpjbaJ0eQ=w300
MX Player
Verze Liší se dle zařízení
Velikost Liší se dle zařízení
2.1+

Az+QKzFFZvzeAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

8Dzh9QOlnSzg6AAAAAElFTkSuQmCC
120,00 Kč

FxGuru: Movie FX Director

Druhý program dnešního přehledu jistě nadchne budoucí Steveny Spielbergy – jedná se totiž o aplikaci, s jejíž pomocí můžete videa vytvářet, a to ne ledajaká. Dáváme slovo Honzovi Dolejšovi, který objasní vše podstatné: “Proměňte se v režiséra hollywoodského trháku! Tvořte se svým mobilním přístrojem jedinečné scénky se skvělými efekty, za které by se nemuselo stydět ani známější filmové studio. Úvod samozřejmě berte trochu s nadsázkou, ale aplikace FxGuru nemá k tomuto tvrzení daleko. Do krátké scénky z vašeho fotoaparátu totiž během několika okamžiků přidá povedený efekt, který okouzlí vás i vaše okolí. Proč to vlastně nezkusit, výsledky jsou více než dobré!” Honzu tento program nadchl natolik, že se mu dokonce věnoval v recenzi Aplikace FxGuru – efekty z Hollywoodu v Androidu.

Ve zkratce tedy FxGuru připravuje speciální žertovná videa, ve kterých kombinuje reálné záběry, pořízené optikou fotoaparátu, s realisticky působícími efekty. Snadno tak proměníte záběr vaší školy či zaměstnání v hororovou, sci-fi nebo akční scénu. Pojďme se podívat v bodech na to, co slibují vývojáři z Picadelic:

 • A obrovský sortiment vizuálních efektů od výbušných akčních scén až po horor a sci-fi.
 • Patentovaná technologie Motionmatch™ umožňuje přidání realistického pohybu při natáčení.
 • Efekty trvají více než deset sekund a poskytnout vám prostor pro nespoutanou kreativitu.
 • Virtuální průvodce poskytuje návod pro každý efekt.
 • 24 filmových filtrů pro zlepšení atmosféry jakékoliv scény.
 • Pro všechny zakoupené efekty je nyní k dispozici HD záznam.

Díky této aplikaci budete například moci:

 • Šokovat svět tím, že zachytíte ducha nevěsty, jak vás pronásleduje chodbou.
 • Vyhnout se domácím pracím tím, že vyhodíte do povětří vaši sekačku, koupelnu nebo hromadu listí.
 • Ohromit své přátele tím, že natočíte invazi UFO na vaší zahradě.
 • Vyklidit příjezdovou cestu tím, že zničíte staré auto nebo karavan.

Vaším jediným omezením je vaše představivost!

Ve verzi zdarma získáte 13 podařených efektů, pokud jich budete chtít více, můžete si je zakoupit v balíčcích formou nákupu v aplikaci. Ceny se pohybují od 57 do 93 Kč.

FxGuru: Movie FX Director dosud zaznamenal přes pět milionů stažení a jeho známka v Obchodě Play je 4,5. Instalační balíček je docela velký bumbrlíček – celých 50 MB je opravdu hodně. Instalovat můžete na Android 2.2 a vyšší.

Spokojený uživatel Ondřej Koelbl napsal ke svému hodnocení komentář: “Úžasná aplikace, pro pobavení, zasmání… Je to i velmi kvalitně zpracované!! Za mne plný počet:))” Martin Fochr načrtl v komentáři komerční model tohoto programu: “Perfektní aplikace na natáčení videa! Moje auto rozstřílel obří robot! Pokud si dobře pohrajete, tak videa vypadají i dost reálně. Efekty kupuji postupně v balíčcích.”

KqhSa7Z4 wfvQwL2yBsrBobkAyxLhD7Jtw5jgvoylLxiBl 5sMmVoy7nfTlgOthafyKv=w300
FxGuru: Movie FX Director
Verze 2.3.0
Velikost 50 MB
2.2+

N7+9fM3dT6CEawc5QgAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

DicePlayer

Zpátky k muzice, totiž k přehrávačům videa. Na stupně vítězů dosáhl DicePlayer, který nominoval Tomáš Filip: “Mnou nejvyužívanější přehrávač videí. Zatím jsem nenarazil na formát videa, se kterým by měl sebemenší problém, jak co do objemu datového toku, tak druhu formátu. S titulky též nemá žádné problémy. Vítám možnost rychlého nastavení jasu displeje a hlasitosti vertikálním posunem vpravo, respektive vlevo, obrazovky.”

DicePlayer: možnosti nastavení DicePlayer: možnosti nastavení

Co aplikace od INISOFT_DEV umí? Podívejme se na výčet funkcí:

 • Přehrávání v “pop-up” okně.
 • Podpora sítě: sdílení Windows, FTP, HTTP, WevDAV.
 • Poradí si s více zvukovými stopami.
 • Více stop s titulky (interní i externí titulky).
 • Hardwarová akcelerace.
 • Podporované formáty videa: AVI, MOV, MKV, FLV, AVI, 3GP, 3G2, ASF, WMV, MP4, M4V, TS, MTP, M2TS.
 • Podporované formáty titulků: SSA, SMI, SRT, vobsub (beta), MKV/MP4 vložené titulky, Unicode/Multibite znakové sady
 • Možnost změny rychlosti přehrávání (až 2x na HW akceleraci).
 • Korekce zvuku.
DicePlayer: možnosti přehrávání DicePlayer: možnosti přehrávání

Autoři také upozorňují, že aplikace nefunguje na zařízeních Allwinner, Amlogic a Rockchip.

DicePlayer zaznamenal více než milion stažení a dosavadní uživatelé ho hodnotí známkou 4,4. 13 MB velký instalační balíček lze použít na Androidu 2.2 a novějším. Příjemným faktem je skutečnost, že tento program můžete používat zcela zdarma a bez reklam???.

Jedním z mnoha uživatelů, kteří hodnotili pěti hvězdičkami, je Josef Raboch, který napsal: “Úžasný přehrávač videa. Zvládne takřka všechny video formáty. Možnost přepínání mezi SW a HW dekódováním. Podpora titulků, zoom obrazu, přehrávání souborů ze sítě a mnoho dalšího.”

1y1qfOqjH4AMf5ZdZIyPGUb7nKhTSPQNfIIlMSCiYWIB QU09k5gEljDIHBVGcM2zHfD=w300
DicePlayer
Verze 2.0.54
Velikost 13 MB
2.2+

gaaZFahIuMEeAAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Magisto Video Editor & Maker

Pokud místo konzumace obsah raději vytváříte, možná oceníte aplikaci Magisto Video Editor & Maker, kterou nominoval Karel Kilián: “Kdysi dávno jsem tento program zkoušel a zanechal na mně dojem. Na střih videí sice používám počítačovou aplikaci Pinnacle Studio, nicméně pokud potřebujete v terénu rychle a snadno vytvořit krátký snímek, může být právě tato aplikace tím, co hledáte.”

Jedná se tedy o víceméně jednoduchou “střižnu”, ve které si zvolíte videa a obrázky, ze kterých následně vytvoříte film. Pochopitelně nechybí možnost přidání zvukového podkresu, efektů a další grafiky. Pokud nechcete ztrácet čas stříháním, můžete nechat program, ať veškerou práci provede za vás. Magisto sám analyzuje videa a fotografie, zkombinuje je dohromady a vytvoří profesionálně vypadající film, se kterým se můžete pochlubit svým přátelům.

Hlavní vlastnosti aplikace:

 • Bezprecedentní technologie “automatické inteligence” analyzuje a kombinuje nejlepší části vašeho videa do zábavných klipů.
 • Sdílení videa na Google+, Facebook, Twitter, e-mailem, na Youtube a skrze Whatsapp.
 • Sdílení a organizace filmů, veřejné nebo soukromé s pomocí vlastních alb.
 • Automatická stabilizace videa, filtry, efekty, přechody a celková produkce.
 • Rozpoznávání tváří detekuje důležité lidi ve vašem videu.
 • Možnost přidání videí a fotografií z galerie nebo natočení záběru inteligentní kamerou Magisto.
 • Přidání hudby z paměti zařízení z knihovny licencované hudby.
 • Přístup k filmům z jakéhokoli zařízení, které podporuje program Magisto.
 • S placenou verzí budete moci vytvářet delší videa, přidávat více fotografií, používat delší filmy a ještě získáte neomezené stahování.
 • Nahraďte tradiční “slideshow” úžasnou video kompilací.
 • Možnost přidání fotek z Instagramu, mp4 filmů a dalších.
 • Široká paleta stylů , jako jsou “prázdniny”, “nezávislý film”, “country” a další!

Magisto Video Editor & Maker si stáhlo více než deset milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,3. Za spokojené uživatele necháme na závěr promluvit Denise Stolarika: “Vůbec by mne nenapadlo, že existuje taková suprová aplikace… Doporučuji všem… Spousta vychytávek a různých možností, který dokáží udělat divy… Já osobně jsem se tlemil ještě hodně dlouho poté, co jsem si spustil svůj výtvor… Tahle aplikace je vážně Pecka.”

6F0 HvGtw kPsmVxicrO4mvDjAYFE78YHT wZjo5EWUQaBRclIfm710 oTq9aCFSlw=w300
Magisto Video Editor & Maker
Verze Liší se dle zařízení
Velikost Liší se dle zařízení

Bn+9fP3yKrKzGQPgj4AAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

KMPlayer

Další přehrávač videa nominoval Karel Kilián, který říká: “KMPlayer jsem si nainstaloval v rámci recenze a až na problémy s kódováním českých znaků v externích titulcích mi připadal docela dobrý. Výhrady bych měl asi ještě k lokalizaci do češtiny, která není ani zdaleka dokonalá, nicméně uvedené nedostatky tento program kompenzuje samotným přehrávačem s podporou gest.”

 • Podporované formáty souborů: 3g2, .3gp, .3gp2, .3gpp, .amv, .asf, .avi, .divx, drc, .dv, f4v, .flv, .gvi, .gxf, .iso, .m1v, .m2v, .m2t, .m2ts, .m4v, mkv, .mov, .mp2, .mp2v, .mp4, .mp4v, .mpe, .mpeg, mpeg1, .mpeg2, .mpeg4, .mpg, .mpv2, .mts, .mtv, .mxf, .mxg, nsv, .nuv, .ogm, .ogv, .ogx, .ps, .rec, .rm, .rmvb, .tod, ts, .tts, .vob, .vro, .webm, .wm, .wmv, .wtv, .xesc.
 • Podporované kodeky: MPEG-1/2, DIVX (1/2/3), MPEG-4 ASP, DivX 4/5/6, XviD, 3ivX D4, H.261, H.263 / H.263i, H.264 / MPEG-4 AVC, epak, Theora, Dirac / VC-2, MJPEG (A/B), WMV ½, WMV 3 / WMV-9 / VC-1 1, Sorenson 1/3 (Quicktime), DV (Digital Video) , On2 VP3/VP5/VP6 Yes , Real Video 1/2 , Real Video 3/4.
KMPlayer: hlavní nabídka aplikace KMPlayer: hlavní nabídka aplikace

KMPlayer: seznam nalezených videí KMPlayer: seznam nalezených videí

Jako hlavní vlastnosti a funkce autoři jmenují:

 • Funkce knihovny médií pomáhá k snadnému nalezení souborů v zařízení a na paměťové kartě.
 • Možnost úprav, konkrétně přejmenování souborů a složek, mazání, vytváření a přesouvání.
 • Zpomalené nebo zrychlené přehrávání v rozsahu 0,5x až 4x.
 • Přehrávání videí natočených fotoaparátem telefonu.
 • Optimalizace využití obrazovky – podpora několika různých režimů poměru stran.
 • Odemykání a zamykání obrazovky v průběhu přehrávání.
 • Ovládání gesty – posun v časové ose a nastavení hlasitosti.
 • Automatické přehrávání videa od místa, kde jste naposledy přestali sledovat.
 • Náhled předcházejícího a následujícího souboru.
 • Různé možnosti řazení souborů (datum vytvoření, jméno, oblíbenost, velikost).

Aplikace za krátkou dobu své existence zaznamenala přes sto tisíc stažení a její známka v Obchodě Play je 4,2. 11 MB velký balíček lze použít na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

Názor spokojených uživatelů vyjadřuje Branko Kneževič: “Zatim prehraje vse a v porovnani v lepsi kvalite nez mx player, uzivatelske prostredi parada.”

zFlV CUhJ95m NJ4rRvWIzCW0bcVXFMizILc0FOk yIKwpB jrGym i1Y5eiV7of3Q=w300
KMPlayer
Verze 1.0.4
Velikost 11 MB
4.0+


Zdarma

Zoe

Poslední aplikace dnešního přehledu se jmenuje Zoe a nominoval ji Honza Dvořák: “HTC uvolnilo svůj balíček na úpravu fotografií a videa nejen pro vývojáře. Líbí se mi funkce v HTC Zoe Galery, proto doporučuji.” V Obchodě Play ovšem narazíte pouze na hlášku “Coming soon. Summer of 2014.” Na žádný z telefonů a tabletů, které máme aktuálně k dispozici, se nám nepodařilo tento program nainstalovat s tím, že zařízení není kompatibilní. Vzhledem k tomu, že ani jedno ze zařízení není značky HTC, lze předpokládat, že Zoe je k dispozici pouze pro majitele HTC.

Aplikace má na svém kontě přes sto tisíc instalací a průměrnou známku 4,1.

XsdE5Zb IlPg5AbmcjcxlrV Ai hJzD8q9IM9jO5yZnufITiiRNH7k2o QIRdNnKYM1u=w300
Zoe
Verze Liší se dle zařízení
Velikost Liší se dle zařízení

AesrhV5LH88BQAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Čtenáři doporučují

Jsme si vědomi toho, že spektrum aplikací pro práci s videy na Androidu je velmi široké a ani zdaleka jsme ho redakčními nominacemi nepokryli celé. Tradičně tedy dáváme na závěr slovo našim čtenářům, aby doplnili programy, jež v tomto seznamu chybí. Nominujte své oblíbené aplikace skrze formulář na konci tohoto článku! Společnými silami určitě dokážeme sestavit seznam, obsahující ty skutečně nejlepší aplikace pro práci s videem na Androidu.

Můžete nominovat například:

 • Přehrávače videa (určitě zmiňte jejich funkce, podporu titulků, formátů, …).
 • Aplikace pro záznam videa (například nejrůznější “kamery” s efekty, širšími možnostmi nastavení apod.).
 • Nástroje pro střih a editaci videa (běžný střih, přechody, efekty, koláže, …).
 • Zmínit můžete také programy, skrze které lze sledovat/kupovat/pronajímat videa (vynechejme ale televize a jejich archivy).

Uzávěrka je ve čtvrtek 24. dubna v 6:00 a článek s vašimi nominacemi vyjde 1. května. Proto se svými nominacemi neváhejte, a co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítra ;).

Jestliže chcete nominovat více aplikací, použijte nominační formulář opakovaně. Za vaše nominace předem velice děkujeme!

Nominace byly ukončeny. Článek vyjde ve čtvrtek 1. května 2014.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Blue Skies Live Wallpaper

SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později

Komentáře (8)