TOPlist

Aplikace FxGuru – efekty z Hollywoodu v Androidu

fxguru

Dnes si představíme aplikaci, která vám žádný užitek nepřinese, ale zaručeně pobaví. A hlavně pak vaše nic netušící okolí. FxGuru dokáže proměnit mobilní telefon v mocný nástroj, který do krátkého snímku zakomponuje akční filmové efekty, a to tak věrně, jak byste sami nečekali.

Aplikace FxGuru – efekty z Hollywoodu díky Androidu!

Aplikace FxGuru není žádnou novinkou a recenzi jsme vám přinesli více než před rokem. Za tu dobu si ovšem autoři připravili spoustu dalších efektů a jsme přesvědčeni, že velká část našich čtenářů FxGuru dosud nezná. Proč ji tedy nevyzkoušet?

Jak to funguje?

Princip je z pohledu uživatele velmi jednoduchý – vybereme si efekt, natočíme krátký úsek videa a necháme telefon pracovat. Výsledkem je krátký klip, který je obohacen o zmíněný efekt. Musíme říci, že zpracování je na dané podmínky velmi dobré a ti, kteří FxGuru doposud neznali, budou nejspíše mile překvapeni. Pro ukázku přikládáme video, které jsme vytvořili během několika sekund.

Aplikace FxGuru: Ukázka efektů

Aplikace FxGuru: Ukázka efektů

Jak vytvořit video?

Ačkoliv efekty používané v aplikaci jsou velmi propracované a složité, prostředí aplikace nabídne pravý opak, za což jsme rádi. Bezprostředně po spuštění nás zajímá tlačítko Start, kterým se vrhneme do tvorby. Do samotného začátku již zbývá pouze zvolit efekt, který dá našemu klipu nový nádech a smysl. Každý z efektů obsahuje po kliknutí náhled – vybírejte pečlivě!

Aplikace-FX-Guru (2)

Druhým stiskem tlačítka Start se již můžeme vrhnout do natáčení. Další krok je snadný – silueta efektu ukazuje, kde se odehraje hlavní dějství (kam spadne objekt atp.), stačí tedy udržet tento obrys na správném místě. Nasměrovat, stisknout tlačítko nahrávání ve spodní části obrazovky a natáčet – toť vše, přátelé. Po uplynutí příslušného počtu vteřin je potřeba nahrávání zastavit (silueta zezelená).

Aplikace-FX-Guru (8)

Natočený klip je možné zkrátit ještě před samotným vytvořením, stejně tak přidat nějaký barevný efekt.

Aplikace-FX-Guru (5)

Následuje několik okamžiků, kdy se procesor v telefonu činí a komponuje efekt do našeho videa. Rychlost je samozřejmě závislá od výkonu vašeho telefonu, na našem redakčním telefonu HTC One X+ to byla otázka několika sekund. A je to. Video se uložilo do paměti telefonu, můžeme jej ihned přehrát nebo sdílet na sociální sítě.

Aplikace-FX-Guru (6)

Většina efektů není zdarma

Aplikace FxGuru nabídne několik desítek propracovaných efektů, ale bohužel pouze hrstka je v základním balení zdarma. I tak se dá dobře vybrat a hravě poznáte, jak povedenou aplikací FxGuru je. Jak poznat placené a neplacené efekty? Podle barevného rámečku – šedý rámeček značí verze zdarma. Efekty lze kupovat jednotlivě (cca 20 Kč) či v baleních za výhodnější ceny. A kolik zaplatíme za všechny položky? Rovné 4 stovky. To je hodně.

Aplikace-FX-Guru (3)

Závěr

Jak aplikaci FxGuru zhodnotit? Zpočátku jsme byli nadšeni. Prvotní výsledky nás velmi mile překvapily, okouzlily a aplikaci jsme si zamilovali. Stejně tak naše okolí reagovalo velmi překvapivě a je dost pravděpodobné, že se i vaši známí budou aplikace po názorné ukázce dožadovat. Postupem času samozřejmě „woow“ efekt opadne, ale i tak zařídí aplikace FxGuru spoustu zábavy. Menším nešvarem je poměrně vysoká cena efektů, která se šplhá k 4 stovkám za kompletní balíček. Placená verze nabízí také lepší kvalitu videí. Stále zbývá ale přibližně deset efektů zdarma, což pro vyzkoušení úplně stačí. Proč to tedy nezkusit?

FxGuru:  Movie FX Director
FxGuru: Movie FX Director

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)