Menu

Svět Androida vybírá 10 aprílových aplikací

Rok s rokem se sešel a už tady zase máme první duben, což je pro mnohé vtipálky čas, kdy mohou svým smyslem pro humor potrápit své okolí. A abychom i my přispěchali se svou troškou do mlýna, projeli jsme obchod Google Play a podívali jsme se na aplikace, které by se vám k nějakému tomu aprílovému žertíku mohly hodit.

FX Guru

Této aplikaci jsme se podrobně věnovali již dříve, ale pro úplnost tohoto seznamu ji přece jen uvedeme. FX Guru dokáže do vámi natočeného videa vložit různé efekty – od hozeného “molotova” až po explozi sudu se střelným prachem nebo pád družice. Jasně, šéf vám asi nebude věřit, že jste mu na auto hodili zápalnou láhev nebo že se kolem popelnic právě proběhl obří mechwarrior, ale určitě vymyslíte něco uvěřitelnějšího. Na malém displeji mobilu navíc vypadají efekty poměrně věrohodně, takže to minimálně za zkoušku stojí.

unnamed (6) unnamed (5)

FxGuru: Movie FX Director
Picadelic
Verze1.0.5 (21. 2. 2013)
Velikost49 MB
2.2+


Zdarma

 

Ghost Radar Classic

Tahle aplikace fakt funguje, nesmějte se! Byl jsem o půlnoci sám doma, aplikaci jsem nastartoval a najednou jsem na radaru viděl, že se ke mně blíží duch, dokonce jsem cítil i chlad! Tak přesně takovéhle recenze najdete všude po internetu. Pravda je taková, že pokud tenhle radar zapnete na dvou telefonech vedle sebe, každý bude ukazovat něco jiného. Ale pokud najdete někoho, kdo technice až tak moc nerozumí a šikovně mu nabulíkujete, že aplikace vážně využívá základní senzory, které má každý mobil, dost možná budete slavit úspěch!

unnamed (8) unnamed (7)

Ghost Radar®: CLASSIC
Spud Pickles
Verze1.9.37 (12. 1. 2013)
Velikost2,9 MB
1.6+


Zdarma

 

GhostCam

Když už jsme zmínili duchařinu u předchozí aplikace, přidáme ještě trošku oleje do ohně. Jestli vám náhodou nebude vaše zamýšlená aprílová oběť věřit, že Ghost Radar vážně funguje, není nic snazšího, než se vytasit s důkazem – fotografií! GhostCam je jednoduchý program, který vám umožní do fotek přidat obrázky (h)různých duchů. Těmi pak klidně můžete podpořit měření z Ghost Radaru. Jestli se k tomuto činu nakonec někdo odhodlá, dejte nám určitě vědět v komentářích. Jsme zvědaví! :)

unnamed (10) unnamed (9)

GhostCam: Spirit Photography
Thepparit Insa
Verze1.8.1 (20. 11. 2012)
Velikost5,8 MB
2.1+


Zdarma

 

Fat Booth

U téhle aplikace sice nebudete na zaskočené okolí křičet “Aprííííl!”, ale i tak může solidně pobavit. Fat Booth je ve zkratce program, který upraví fotografii vás či vašich přátel tak, aby vám ukázal, jak by člověk vypadal, kdyby přibral pár desítek kilogramů navíc. Nedá se říci, že by za všech okolností fungovala stoprocentně správně, ale třeba k zasmání u piva poslouží velmi dobře. A když už jsme u té “pivní zábavy”, rovnou se mrkneme na další aplikaci, které se především v uvolněné atmosféře bude dařit nejvíce.

unnamed (12) unnamed (11)

FatBooth
PiVi & Co
Verze2.2 (15. 2. 2013)
Velikost4,0 MB
2.1+


Zdarma

 

Gaydar Radar

Jasně, primitivní zábava navíc ještě s nádechem diskriminace, můžou si říci někteří. Jenže Gaydar Radar je třeba brát s nadhledem. Třeba i z toho důvodu, že tenhle prográmek se jako mnohé další řadí do kategorie falešných radarů – ovšem narozdíl třeba od Ghost Radar zde můžete (a měli byste!) výsledek ovlivnit. Pouhým natočením telefonu do horizontální polohy totiž ovládáte i ukazatel “teplosti”, takže pak snadno podpoříte svoji teorii, že terč vašich vtípků skutečně je gay – vždyť to ukazuje i telefon!

unnamed (14) unnamed (13)

Gaydar Radar
Thirdgen ComPro
Verze5.1 (11. 12. 2011)
Velikost507 kB
2.1+


Zdarma

 

Prasklý displej

Koupil si váš kolega zbrusu nový mobil a je na něj tak opatrný, že se na něj téměř bojí sáhnout bez ochranné rukavice, aby náhodou nezanechal na těle či displeji nějakou stopu? Google Play nabízí dostatek aplikací, které nebožáka dost možná pekelně vyděsí. Mezi nejoblíbenější fórky patří aplikace spadající do kategorie “prasklý displej” a dělají přesně to, co si myslíte. Zkrátka po spuštění vytvoří na displeji “nádhernou” pavučinu – úplně jak kdyby se mobil vydal na trasu ruka – vzduch – beton. Ty lepší dokonce umí simulovat i “promačkávání” displeje zanechávající stopy. Jenom pozor, občas nejsou některé z těchto aplikací kompatibilní s určitou velikostí displeje či rozlišením, tudíž pro stoprocentní úspěch raději vyzkoušejte různé, ať najdete tu, u které je efekt nejpřirozenější. Vyzkoušejte třeba dvě appky od g6, jedna pro mobily, druhá pro tablety.

unnamed (16) unnamed (15)

 

Bezva obrazovky
g6
Verze2.6.3 (22. 2. 2013)
Velikost13 MB
1.6+


Zdarma

 

Crack Your Screen HD
g6
Verze2.5 (1. 2. 2013)
Velikost7,4 MB
2.2+


Zdarma

 

Animal Translator

Ty dnešní mobily, ty už umí snad všechno! Necháte je poslechnout si úryvek písničky a systém vám o songu pošle všechny relevantní informace. Nebo vám třeba přeloží mluvenou italštinu do češtiny. Možností využití je zkrátka hromada. A překvapilo by vás, kdyby třeba Google přišel s překladačem, který rozumí zvířecí “řeči”? Věřte nebo ne, některým lidem by to určitě ani podezřelé nepřišlo. Takhle nějak asi uvažovali tvůrci aplikace Animal Translator. Ta je samozřejmě určena jen pro pobavení a tudíž jenom náhodně generuje věty na základě libovolného zvuku. Ale zkuste si přeložit něco z “kočičiny” do angličtiny a třeba svému okolí nasadíte pořádného brouka do hlavy.

unnamed (18) unnamed (17)

Animal Translator
Reto Meier
Verze1.1 (21. 4. 2010)
Velikost61 kB
1.6+


Zdarma

 

Prank Pack

Všechno pohromadě. Tak by se dala popsat tahle aplikace, která pod svými křídly sdružuje nejzákladnější (a v podstatě nejprimitivnější) prográmky pro zasmání. Najdete tu generátor prdů, Geigerův počítač, skener otisků prstů, simulaci BSoD – modré obrazovky smrti a další “srandičky”. Zkuste třeba zapnout aplikaci simulující zvuk holícího strojku a projeďte mobilem někomu vlasy…

unnamed (20) unnamed (19)

 

Prank Pack – Prank balení
Ugly Pixels
Verze1.1.0 (28. 3. 2013)
Velikost4,1 MB
2.2+


Zdarma

 

ScareTimer

Podobných legrácek najdete na internetu poměrně dost, většinou v podobě nenápadného bludiště, skrz které musíte prokličkovat kurzorem aniž byste se dotkli stěn. A když už jde do tuhého, najednou na vás bafne obrázek něčeho odporného a reproduktory nadskočí, jak se z nich vydere nelidský řev. Zkrátka něco jako oblíbená hříčka Slender. Vývojáři ScareTimeru si však velmi dobře uvědomovali, že tyto záležitosti jsou už poměrně snadno předvídatelné, tak vám dali k dispozici pár možností navíc. Mezi ně patří třeba výběr z několika různých odporných animovaných “ksichtů” a také spolupráce s přední kamerou mobilu, díky které aplikace může natočit reakci vaší oběti. Důležité je, že můžete nastavit časovač, takže se animace spustí třeba při hraní nějaké logické hry, při které je pekelně důležité se soustředit.

unnamed (22) unnamed (21)

ScareTimer – Scare Prank
ScarePunch Apps
Verze1.0 (27. 3. 2013)
Velikost31 MB
2.3+


Zdarma

 

April Fools Pranks

A nakonec jedna tradiční aplikace. April Fools Pranks je vlastně seznamem různých aprílových fórků, který je rozčleněn podle toho, koho zrovna chcete napálit. Aplikace je bohužel čistě v angličtině, českou náhradu se nám najít nepodařilo. Většina fórků je sice v mezích tolerance, ale některé “apríly” jsou už lehce na hraně. Takže jako vždy, berte v potaz, koho se chystáte napálit, ať si to nakonec ještě neslíznete. Každopádně prohození tlačítek myši nebo pořízení snímku obrazovky, který pak umístíte na pozadí plochy, fungují spolehlivě.

unnamed (24) unnamed (23)

April Fools Pranks
JYK Studios
Verze1.2 (22. 3. 2013)
Velikost2,1 MB
2.2+


Zdarma

 

A tím uzavíráme náš seznam. Snad jsme se vám alespoň nějakou aplikací trefili do vkusu a jestli se nakonec některou z nich rozhodnete použít v praxi, určitě se v komentářích pochlubte svými úspěchy! A máte pocit, že jsme na nějakou obzvláště vypečenou appku trestuhodně zapomněli? Budeme rádi za zpětnou vazbu a ostatní čtenáři jistě ocení, když se o své tipy rovněž podělíte v diskuzi. Vždyť smích je koření života!

 

Komentáře

David

David

1.4.2013 14:05

Fakt super, možná kdybych tu udělal bobek, zasmál bych se víc :)

Zdeněk

Zdeněk

1.4.2013 20:45

Manželka nachytána, prasklý displej zabral :-)

ans

ans

1.4.2013 21:06

Snad ti Davide ten gayradar neukazal 100%?

k8

k8

1.4.2013 21:40

Pěkný kraviny.

Vojta

Vojta

1.4.2013 22:16

Fx Guru je pecka :-)

ofca.jak.cyp

2.4.2013 18:38

nevite kde bych stahnul ten fxguru movie ??

kosta

kosta

3.4.2013 14:59

ofca.jak.cyp: na google play store? :D

Ruleta

ruleta 0

3.4.2013 22:42

Tenhle článek je fakt pecka, už ho mám v oblíbených!

ruleta

ruleta

25.4.2013 17:38

Aprílové žertíky vždy potěší, díky za ně!

RSS (komentáře k článku)