FX Guru – Hollywood snadno a rychle

unnamed

Občas se na Google Play objeví aplikace, která nemá valný užitek, ale na druhou stranu je svým způsobem zábavná a něco vás pak stále nutí ji ukazovat kamarádům a příbuzným – už jen třeba proto, abyste demonstrovali, co ty drahé placky dneska umí. Do této kategorie můžeme směle zařadit i dnešní FX Guru.

Kamera, klapka, efekty!

Pokud patříte mezi fanoušky hollywoodských akčních blockbusterů a ze všech režisérů zbožňujete především Michaela Baye, protože v jeho filmech vybuchuje i nádobí padající z polic, pak už nemusíte číst dál. Jenom si odchyťte odkaz na konci článku a pusťte se do natáčení. Pro ostatní zvědavce jsme si však přichystali trochu podrobnější popis, aby se nakonec mohli rozhodnout, jestli má smysl do aplikace investovat peníze nebo nikoliv.

unnamed

FX Guru je aplikace pro úpravu videa, ovšem nejedná se o efekty ve stylu Instagramu či Paper Camera – tady budete do svých záznamů přidávat výbuchy, roboty a létající talíře. Je třeba podotknout hned zkraje, že možnosti programu jsou svým způsobem omezené a vybírat můžete pouze z několika předpřipravených motivů. Ovšem vzhledem k tomu, že můžete nechat „vyhodit do luftu“ prakticky cokoliv, od staré Dacie vašich sousedů až po šéfův nový Mercedes, jsou možnosti vyřádění poměrně široké. Už při samotném spuštění aplikace rychle pochopíte, že tady se hraje hlavně na ono vizuální pozlátko. Epický soundtrack podbarvuje nepříliš obsáhlé menu – tři ikonky a obrovské tlačítko START však stačí. Sekce Nápověda ani Nastavení vás v podstatě nemusí zajímat a v galerii se zatím nenachází žádné video. To však brzy změníme! Ťukněte na tlačítko Start a zobrazí se vám nabídka sedmnácti efektů. Bohužel, drtivá většina z nich je placená (zlatý rámeček), pro počáteční hraní se však nabízí tři šablony zdarma a čtvrtá se odemkne poté, co na zdi vašeho Facebooku nasdílíte reklamní sdělení. Placené šablony stojí po dvacetikoruně a je sympatické, že vám náhledové video zobrazí, co přesně ve svém balíčku dostanete. Rovnou si můžete koupit i tzv. Megapack za 170 Kč, který vám odemkne zcela všechno – máte pak možnost ušetřit zhruba stokorunu.

Screenshot_2013-02-18-22-37-18

Zkuste vybrat třeba padající satelit. Po ťuknutí na Start se aplikace přepne na obraz z kamery vašeho zařízení, přes který se objeví obrysy naznačující, kde se bude explozivní akce odehrávat. Pak už stačí jen zvolit nahrávání a pár vteřin vydržet, dokud odpočet nezezelená. Nakonec si ještě vyberete, jak moc přesné bude dopočítávání pohybu kamery, aby vše dobře sedělo (nepostřehl jsem nijak zásadní rozdíl, ale možná jsem měl málo rozklepanou ruku) a zvolíte, zda bude video obsahovat hudbu a zvuk. A to je vše, přátelé. Už jen vyčkáte na to, až procesor odvede svůj díl práce a vyhotoví finální video. To pak můžete jednoduchým ťuknutím na tlačítko Share nasdílet prostřednictvím mnoha dostupných aplikací, jako je Youtube, Dropbox, Gmail a spousty dalších. Videa ve formátu MP4 mají velikost maximálně kolem jednoho megabajtu, takže prolezou i e-mailem.

Screenshot_2013-02-18-22-39-36

Rady pro začínající

Nezapomeňte, že mnohá zařízení nemají zrovna nejlepší fotoaparát, potažmo kameru, a tak se může na některých mobilech či tabletech rozcházet kvalita původního videa a vloženého efektu. To je bohužel něco, co prakticky ovlivnit nelze. Rozhodně se vždy snažte mít obraz na kameře srovnaný podle mřížky zobrazené na displeji – pomůže vám udržet správnou perspektivu. Pro nejlepší výsledky se rozhodně vyplatí mít buď pevnou ruku nebo třeba nějaký jednoduchý stativ, protože se na dopočítávání pohybu v aplikaci nelze jednoznačně spolehnout. V neposlední řadě je potřeba upozornit na to, že veškeré efekty jsou nasvíceny denním světlem, takže na nějaké noční hrátky můžete zapomenout – nehledě na to, že většina mobilních fotoaparátů stejně ve ztížených světelných podmínkách zrovna neexceluje. Ještě na něco jsme zapomněli? Jasně, jestli se rozhodnete natočit falešné video, jak házíte na policejní auto Molotovův koktejl, tak se pod video nepodepisujte pravým jménem! :)

FxGuru: Amazing Special Effects for Mobile Video

FxGuru: Amazing Special Effects for Mobile Video

 

Zábavná jednohubka

FX Guru je zábavnou aplikací, kterou určitě rádi vytáhnete před kamarády v hospodě nebo se několika videosoubory pochlubíte kolegům v práci. Jedná se zkrátka o chytlavou věc, kterou si každý chce aspoň jednou vyzkoušet. Na druhou stranu je docela možné, že pokud o ni nebudou vývojáři dostatečně nadšeně pečovat (tzn. bude jim generovat dostatečný zisk na to, aby přidávali další motivy), upadne asi poměrně rychle v zapomnění. A teď se přiznejte – už vás určitě napadlo, kam byste mohli postavit soudky se střelným prachem, nemám pravdu? Aplikace s omezeným obsahem je na Google Play zdarma, tak hurá do toho!

FxGuru:  Movie FX Director
FxGuru: Movie FX Director
Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)