Super Mario Bros slaví 30 narozeniny! Popřál mu také Google

Mario nahled

Píše se rok 1985 a v zemi vycházejícího slunce spatřila světlo světa hra Super Mario Bros, která se později stane legendou a zlatým písmem se zapíše do síně slávy herní historie. Ta vznikla pod záštitou tehdejšího vývojářského studia Nintendo R&D4 dnes známého jako pouze jako Nintendo. Hra samotná se zprvu stala výsadou pouze pro uživatele žijící v Japonsku, kde vyšla na tamější domácí počítače a později pro herní konzole NES (Nintendo Entertainment System). Zbytek světa v čele se Severní Amerikou a Evropou se Super Mario Bros dočkal až v roce 1987 a hra okamžitě atakovala nejvyšší příčky v žebříčku oblíbenosti.

K narozeninám popřál také Google

Jak již bylo řečeno v úvodu, hře, která byla v roce 2005 označena za nejlepší herní titul všech dob a dočkala se nespočtu pokračování, nezapomněl popřát ani Google. Ten na to šel po svém a při vyhledání fráze “Super Mario Bros” zobrazil easter egg v podobě červeného bloku pod vyhledávacím políčkem. Po kliknutí na něho jsme byli odměněni mincí a 200 body stejně, jako je tomu v samotné hře. Získávání těchto mincí bylo navíc doprovázeno ikonickou hudbou známou právě ze Super Mario Bros.

Mario a Android

Samotná hra se dočkala portů na nejrůznější platformy zahrnující herní konzole mnoha výrobců nebo klasická stolní PC. Je tedy škoda, že na přístroje využívající operační systém Android se jaksi pozapomnělo. V obchodě Google Play se sice nachází velké množství aplikací, které těží z osvědčeného konceptu a Maria kopírují kde se dá, žádnou z nich však nelze považovat za originál. Ten je tak možné spustit pouze pomocí některé z neoficiálních aplikací. My můžeme doporučit počin, který mají na svědomí fanoušci této herní série. Ten nese název Super Mario Bros 1-3 for Android. Jak nám může napovědět samotný název, aplikace obsahuje první 3 tituly této série. Po spuštění zjistíme, že samotná aplikace dokonale emuluje prostředí herní konzole NES a dovolí nám hrát originální a nikterak upravené tituly Super Mario Bros 1,2 a 3.

Super Mario Bros

Super Mario Bros

 

Při instalaci dbejte zvýšené opatrnosti

Vzhledem k tomu, že se nejedná o originální aplikaci pocházející z obchodu Google Play, je při instalaci třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Jaké máte vzpomínky na tuto herní legendu?

Zdroj: androidheadlines.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)