Muž nacestoval 500 000 km, aby vylepšil Google Street View

street_view_ico

Thajský triatlonista Panupong Luangsa-ard nacestoval po své zemi půl milionu kilometrů jen proto, aby doplnil chybějící snímky v interaktivní službě Google Street View. Z uvedené vzdálenosti přitom nachodil kolem 500 kilometrů pěšky, uvedl server Mashable s odvoláním na zástupce společnosti Google.

Stálo to za to

Celá cesta, směřující až do těch nejodlehlejších oblastí Thajska, trvala dva roky. Luangsa-ard během nich prochodil, mimo jiné i po čajových a jahodových plantážích, čtyři páry bot. I díky němu mohl Google přidat do Street View asi 150 nových snímků krásného historického města Sukhothai s řadou památek, které je zahrnuto v rámci světového dědictví UNESCO, či zaniklého centra siamského království Ayutthaya. Uživatelé si tak mohou prohlížet starověké stavby a ruiny na Internetu formou virtuální prohlídky.

Pořizovat fotky pro Street View není jednoduché

Ve většině případů stačila k nasnímání 360stupňová kamera, umístěná na střeše automobilu, nicméně v mnoha situacích, zejména v horách, tropických lesích a na dalších těžko přístupných místech si fotograf musel nasadit těžký batoh s fotoaparátem a vydat se na místo po svých. Rozhodně nešlo o lehký úkol – batoh váží 18 kilogramů a vyčnívá 60 centimetrů nad hlavu svého nositele. S ohledem na místní klimatické podmínky určitě nešlo o procházku růžovým sadem.

Jeden z výsledků jeho práce si můžete prohlédnout přímo zde.

Google na svém blogu uvedl, že ať už budete cestovat přes jeho Mapy, nebo se rozhodne spatřit Thajsko na vlastní oči, tak doufá, že projekt “bude inspirovat k hlubšímu porozumění krásy a historie této krásné země.”

Zdroje: Hi-Tech, NextPowerUp, Lonely Planet.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)