(Aktualizováno) Má streamovací platforma Mixer šanci? Twitch je pod útokem Microsoftu

Mixer stream - Ninja

Aktualizováno 07. 08. 2019, 13:26: Ačkoliv jsou v českém prostředí zřejmě nejznámějšími tvůrci videí YouTubeři, v tom světovém je dobře známý Twitch. Ano, obě platformy vydělávají na něčem jiném a nedají se tak z hlediska monetizace srovnávat, resp. streamování přes Twitch se vyplatí mnohem více. To si uvědomuje i Microsoft, který se proti němu rozhodl vytáhnout do boje. Na svůj Mixer už povolal známého streamera Ninja, za jehož “přestup” z Twitche údajně zaplatil přes 2 miliardy Kč. A výsledek? Opravdu to funguje.

Leaving Twitch – The Next Chapter

Leaving Twitch - The Next Chapter

Mixer není nový, přesto se o něm nemluvilo

O platformu Mixer stoupá v posledním týdnu zájem, což má na svědomí jediný člověk – streamer známý jako Ninja. Ten patřil k nejoblíbenějším na Twitchi, odkud ho MS přetáhl za závratnou částku 2,2 miliardy Kč. Cílem bylo nejenom zvýšit oblíbenost Mixeru, ale přilákat i další streamery. Dosud měli ti největší sledovanost v řádech tisíců, zatímco hned první Ninjovo vysílání sledovalo téměř 100 tisíc fanoušků. A jejich počet nadále roste, takže – zdá se – Microsoftu jeho tah náramně vyšel.

Ninja’s First Fortnite Win On Mixer After He Left Twitch

Ninja's First Fortnite Win On Mixer After He Left Twitch

Mixer nabízí tři způsoby, jak lze svého oblíbeného streamera podpořit; tím nejzajímavějším (pro streamera) je donate nebo Subscribe (odebírání) zpoplatněný měsíčním paušálem. Od Twitche se tak nějak zásadně neliší. Po vytvoření účtu můžete buď sledovat streamery nebo si založit vlastní kanál. Sledovat navíc můžete jak na mobilu, tak na počítači.

  1. Stáhněte si aplikaci do mobilu z App Store (iOS) nebo Google Play (Android), případně se přejděte na oficiální web nebo si Mixer stáhněte do PC z Microsoft Store
  2. Vytvořte si účet “postaru” nebo pomocí Twitteru, Discordu, Xbox Live či Microsoftu
  3. A teď už jen sledujte videa, která chcete, komentujte a zapojujte se do komunity

Stejně jako Twitch, i Mixer má video uprostřed, zatímco na pravé straně vidíte skupinový chat. K dispozici jsou rovněž statistiky návštěvnosti a možnosti odběru nebo darování donatu. Vedle mobilních zařízení a počítačů lze Mixer sledovat také na Xbox Live.

Mixer – Interactive Streaming
Mixer – Interactive Streaming

Má Mixer šanci v boji s Twitchem?

Zatím není jasné, jak se bude situace vyvíjet, Twitch si však pravděpodobně bude snažit “své” streamery zavázat a znemožnit jim tak přestup jinam. Zatím se totiž zdá, že i jediná známá tvář dokáže přilákat obrovské množství sledujících. Během jediného týdne se stahování Mixeru zdvojnásobilo, a to právě díky Ninjovi. V případě, že by přešlo více známých streamerů, diváci si vzhledem k příjemnému prostředí (a téměř stejnému jako na Twitchi) poměrně snadno zvyknou.

Twitch: Live Game Streaming
Twitch: Live Game Streaming

Navíc ani Twitch není samostatná streamovací platforma, ale patří pod největší světový e-shop Amazon. Za Mixerem na druhé straně stojí impérium Billa Gatese, třetího nejbohatšího člověka světa. Prostředky pro financování jsou proto obrovské na obou stranách a zaplatit další streamery by neměl být problém.

Aktualizace 07. 08. 2019, 13:26: Ninja dosáhl 1 milionu odběratelů na platformě Mixer. Zatím se mu tedy daří nad očekávání. Bude i nadále pokračovat takovým tempem?

Sledujete streamy? Na jaké platformě?

Zdroj: AndroidAuthority

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek