TOPlist

Sportovci milovaná aplikace Strava přivítá umělou inteligenci, rodinné předplatné a konečně i tmavý režim

strava aplikace
  • Fitness aplikace Strava se v dohledné době dočká spousty novinek
  • Sportovci si dlouho přáli tmavý režim, dostanou ho v létě
  • Nově přibyde také rodinné předplatné, umělá inteligence nebo speciální mapa

Pokud žijete sportem a ke sledování své aktivity používáte i nějaká ta chytrá zařízení, určitě vám neunikla aplikace Strava. Ta dokáže nejen zaznamenávat vaše venkovní či vnitřní dobrodružství, ale současně funguje jako sociální síť, kde můžete sdílet své zážitky s přáteli, účastnit se výzev nebo se nechat inspirovat komunitou vytvořenými trasami. V blízké budoucnosti se aplikace dočká řady zajímavých novinek, přičemž po jedné z nich uživatelé dychtí už opravdu dlouho.

Jak informoval server The Verge, Strava ještě v letošním létě konečně obdrží tmavý režim, který si buď půjde nastavit permanentně, anebo se bude střídat se světlým v závislosti motivu nastaveném ve vašem chytrém telefonu. Navíc bude k dispozici pro všechny uživatele a nebude tedy vyžadovat předplatné.

Strava: Run, Bike, Hike
Strava: Run, Bike, Hike

Stravu má také, podobně jako mnoho dalších on-line služeb, ovládnout umělá inteligence. Dočkat se máme například vychytávky zvané „Athlete Intelligence Beta“, která bude vytvářet přehledné souhrny tréninkových dat. Předkládat je bude v „jednoduché angličtině“ a využije k tomu velké jazykové modely (LLM). Nejenže nám sdělí, jak na tom je naše kondice, ale také poskytne tipy, jak dosáhnout lepších výsledků. The Verge poznamenává, že v úvahu bude brát také to, zda se připravujeme na závod nebo zotavujeme ze zranění.

Strava tmavý režim a umělá inteligence

Umělá inteligence má také zlepšit kvalitu žebříčků. Na základě komplexních analýz bude vyhodnoceno, které výsledky nedávají smysl, ať už je důvod jakýkoliv. Pokud se pouze spletete a například označíte jízdu na elektrokole jako jízdu na standardním kole, systém vás pobídne k opravě.

Mezi další novinky v aplikaci Strava patří speciální mapa, jež ukáže, které trasy jsou mezi sportovci populární v nočních nebo brzkých ranních hodinách, a rodinné předplatné, které půjde sdílet se třemi dalšími osobami. Tarif se spustí v létě a finální cena bude dost pravděpodobně závislá na regionu.

strava aktualizace 1

Co v aplikaci Strava momentálmně chybí vám?

Zdroj: The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)