Strategická legenda Age of Empires míří na Android

1AgeOfEmpires-Logo

Většina PC hráčů se shodne, že staré díly Age of Empires patří mezi kultovní klasiku, která se ne nadarmo nedávno dočkala i HD remaku. Ten sice nebyl až tak moc HD, jak jsme si přáli, přenesl však oldschoolovou hratelnost do moderních systémů. Jak se zdá, plány Microsoftu s touto strategií nekončí pouze u PC.

screen1 Age of Empires je považováno za PC klasiku

 

Vyšlo totiž najevo, že se Microsoft dal dohromady s vývojářem her pro sociální sítě, aby dostal Age of Empires (neplést s Age of Empire!) i na Android, iOS a pochopitelně i Windows Phone. Tým jménem Klab tedy bude mít na starost přípravu free-to-play verze známého strategického hitu a my máme trochu obavu, že je free-to-play model svede na cestu všudypřítomných mikrotransakcí. Ale necháme se překvapit. Každopádně bychom se měli dočkat mobilní verze této strategie obohacené o rozhraní přizpůsobené pro ovládání prsty a předpokládáme, že i grafika dostane potřebný facelift.

Zatím nebylo upřesněno, kdy vlastně mobilní stratégové dostanou do svých prstů tuhle klasiku. Určitě vás ale budeme informovat, jakmile se objeví cokoliv nového.

 

Zdroj: Joystiq

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)