Steam Deck OLED nabízí lepší displej a větší baterii!

SteamDeck
  • Původní Steam Deck od Valve je výkonná přenosná konzole
  • OLED veze není úplně nový produkt, díváme se na povedený facelift
  • Výrobce vylepšil několik klíčových parametrů

Steam Deck první generace je unikátní zařízení, které na trhu nemá moc konkurentů (tím největším je Asus ROG Ally). Nemůže tady v nezměněné podobě být věčně, Valve už za pár dní začne oficiálně prodávat vylepšenou verzi s přídomkem OLED. Název velmi dobře naznačuje oblast, ve které došlo k největšímu posunu. A není to jediná změna k lepšímu!

Introducing Steam Deck OLED – November 16

Introducing Steam Deck OLED - November 16

Displejem začneme, pořád je to největší a nejviditelnější změna. Díky OLED technologii se můžeme těšit na výrazně lepší podání barev, současně se zvýšila obnovovací frekvence na 90 Hz. To je u produktu zaměřeného na hraní správný směr, o 0,4 palce se navíc zvýšila úhlopříčka, tuto změnu ale možná ani nepostřehnete (právem se budete soustředit na barvy a frekvenci).

Větší je rovněž baterie, její kapacita narostla o 25 procent. A to není vše, díky optimalizaci konzole by se měla výdrž zvýšit až o 50 procent. Není to na úkor hmotnosti, ta naopak o pár gramů klesla, ruce vás nebudou bolet ani během dlouhého hraní. Vzrostla základní kapacita úložiště, k dispozici je 512 GB prostoru, připlatit si můžete za dvojnásobnou kapacitu. Potěší rychlejší operační paměť, ani současná verze ale na nedostatek výkonu netrpěla, ačkoliv u některých her by se více výkonu hodilo.

Steam Deck OLED Review – OMG

Steam Deck OLED Review - OMG

Konzole Steam Deck OLED bude oficiálně v prodeji od 16. listopadu za 569 euro, pro severoamerický trh Valve připravilo limitovanou edici se stejnými parametry, ale v novém kabátě a vypadá fantasticky. K nám se bohužel nedostane, ale nevadí, Steam Deck OLED bude super. Původní verze konzole Steam Deck se mi líbila, nakonec jsem ale odolal a nekoupil. Steam Deck OLED vylepšil spoustu věcí a odolat tomuto lákání už nebude tak jednoduché. První zahraniční recenze potvrzují, že nová verze má všechny vlastnosti stejné nebo lepší než originál a je to příjemný posun kupředu.

Líbí se vám Steam Deck OLED?

Zdroj: Steam

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)