TOPlist

MSI Claw je další postrach Steam Decku. Kolik bude stát v Česku?

msi claw
  • MSI představilo svůj první handheld
  • Nabízí skvělou výdrž a slušný displej
  • Známe českou cenu

Po vydání Steam Decku na začátku roku 2022 se s kapesními herními konzolemi doslova roztrhnul pytel. Handheldy se schopností rozeběhnout i náročnější PC hry začalo vyrábět hned několik výrobců, mezi nimiž najdeme jak méně známá jména, jako třeba AYANEO nebo AOKZOE, tak i ostřílené hardwarové kolosy typu ASUS nebo Lenovo. K druhé skupince se už brzy přidá další společnost.

Tchajwanská firma MSI na lednovém technologickém kongresu CES 2024 představila svůj první handheld s označením MSI Claw. Rozhodla se přitom jít vcelku netradiční cestou – namísto procesoru od AMD využívá nová konzole APU od Intelu z nejnovější mobilní řady Meteor Lake. Láká přitom na revoluční výdrž baterie nebo špičkový displej.

Claw A1M – Grip and Game | MSI

Claw A1M - Grip and Game | MSI

MSI Claw, které dokáže na jedno nabití fungovat při plné zátěži až dvě hodiny, se do produktů typu Steam Deck OLED, ASUS ROG Ally nebo Lenovo Legion Go pustí s procesorem Intel Core Ultra 7 155H, který nabízí 16 jader, 4,8GHz boost frekvenci a novou integrovanou grafiku. K dispozici však budou i levnější konfigurace s trochu pomalejšími čipy.

Novinka od MSI se dále chlubí 7palcovým Full HD displejem se 120Hz obnovovací frekvencí, 500nitovým jasem a 100% pokrytím barevného prostoru sRGB. Líbivá je navíc i po stránce provedení a designu, na čemž mají svůj podíl mimo jiné i RGB prvky kolem joysticků. Bohužel, někteří potenciální zájemci MSI neodpustí absenci trackpadů, které nabízí Steam Deck i Lenovo Legion Go.

Jak je na tom cena?

Jak potvrdil samotný výrobce, MSI Claw by se mělo na pulty obchodů dostat v březnu. Co se týče ceny pro český trh, podle prodejce Alza bude konzole stát 22 990 Kč ve verzi se zmíněným procesorem Intel Core Ultra 7 155H. Od ní také čekejte 1000GB SSD úložiště a 16 GB RAM. Varianta s pomalejším procesorem Intel Core Ultra 5 135H a jenom 500GB SSD vyjde na 19 990 Kč.

msi claw

Hrajete hry na handheldu?

Zdroje: Alza, MSI

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)