TOPlist

ROG Ally není aprílový vtípek. Tvrdá konkurence Steam Decku slibuje vyšší výkon a mnohem lepší displej

asus rog ally konzole
  • Asus představil 1. dubna novou kapesní herní konzoli 
  • O vtip ale nejde, novinka skutečně zamíří na trh
  • Vyzve na souboj Steam Deck, Nintendo Switch i GPD

Společnost Asus, respektive její herní značka ROG představila 1. dubna novou kapesní herní konzoli ROG Ally. Mnoho lidí si myslelo, že jde o aprílový vtípek, čemuž může napovídat i název „Ally“, který by se dal parafrázovat jako „a lie“, tedy lež. Konzole se ale skutečně objeví na trhu a máme o ní první informace, některé oficiální, jiné z úniků.

asus rog ally

Asus ROG Ally se pochlubí 7palcoým IPS LCD displejem s Full HD rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz, což je na kapesní konzoli unikátní hodnota. Konkurence má totiž ve většině případů standardních 60 Hz. V tuto chvíli není jasné přesné označení, ale Asus se ale nechal slyšet, že pracoval spolu s AMD na vlastním výkonném čipu s GPU RDNA 3, který by měl ve všech ohledech překonat Steam Deck. Podle firmy je jejich konzole také tišší, než většina konkurence.

ASUS Thinks They Can Beat the Steam Deck

ASUS Thinks They Can Beat the Steam Deck

Po designové stránce ROG Ally připomíná herní laptopy ROG, ale také třeba ROG Phone. Půjde navíc propojit s externí grafickou stanicí ROG XG, díky čemuž lze získat mnohonásobně vyšší výkon. Vždyť v nabídce je i verze s RTX 4090. Specifičtí uživatelé tedy teoreticky mohou užívat Ally jako herní/pracovní stanici a brát si ji sebou kamkoliv. Hashtag #PlayALLYourGames pak napovídá, že běží na systému Windows 11 a znovu si tak trochu utahuje ze Steam Decku, kde je předinstalován Linux, ačkoliv je možné na něm bez problému Windows spustit.

Cenu a dostupnost si zatím výrobce nechal pro sebe, avšak dle úniků máme za 512GB verzi zaplatit 649 dolarů, což je asi 14 000 korun bez daně. K prvním majitelům by se pak měla dostat v říjnu letošního roku. Někteří YouTubeři, jako například Dave2D měli možnost konzoli otestovat s předstihem.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dává vám handheldová konzole v dnešní době smysl?

Zdroj: Asus

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)