Poslední statistiky verzí Androidu: Nougat konečně vstupuje na scénu

statistiky-verzi-androidu-nougat-konecne_ico

Google obvykle aktualizuje vývojářské stránky s informacemi o zastoupení jednotlivých verzí OS Android každý měsíc. Z nějakého důvodu však poslední aktualizace proběhla 13. září. Včera aktualizované statistiky verzí Androidu teď ukázaly, že na scénu konečně vstupuje poslední Android 7.0 Nougat.

Jak se dalo očekávat, nejnovější verzi systému najdete zatím jen na malém zlomku zařízení – konkrétně na 0,3 % telefonů a tabletů s OS Android. V tuto chvíli se k Nugátu dostanete buď koupí telefonu Google Pixel, nebo aktualizací na vybraných modelech Nexus. Nových zařízení, která by měla Android 7.0 hned po rozbalení z krabičky, je zatím velmi málo. Během několika týdnů až měsíců by se však zejména majitelé současných vlajkových lodí měli dočkat aktualizace na verzi 7.0. Významnější skok v těchto číslech bychom čekali v lednu nebo v únoru 2017. Testování již probíhá, nicméně nějakou chvíli trvá, než se podaří vše vyladit k dokonalosti. V tabulce zatím chybí Android 7.1, což je dáno tím, že dosud nedosáhl ani na minimální hranici 0,1% zastoupení.

Poslední statistiky verzí Androidu Poslední statistiky verzí Androidu

Co ukázaly statistiky verzí Androidu?

Poslední čísla ukazují, že na 24 % zařízení běží loňský Android 6.0 Marshmallow, který si tímto významně polepšil proti číslům ze září, kdy měl 18,7 %. Naopak klesat začal Android 5.0 Lollipop – ten měl v září 35% zastoupení a nyní je na 34,1 %. Bohužel stále ještě ve významné míře hrají roli telefony a tablety se tři roky starým Androidem 4.4 KitKat. Zatímco dva měsíce zpět byla tato verze nainstalována na 27,7 % zařízení, poslední statistiky verzí Androidu jí naměřily na 25,2 %. Klesal i Android 4.1 až 4.3 Jelly Bean, a to z 15,6 % na 13,7 %.

V tabulkách ještě stále figuruje Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který jen neochotně vyklízí pozice. Proti předchozím měřením klesl o jednu desetinu procentního bodu na 1,3 %. Stejně je na tom již téměř šest let starý Android 2.3 Gingerbread. Z tabulky se alespoň chystá zmizet historický Android 2.2 Froyo – dle posledních měření už drží poslední desetinu procentního bodu.

Další informace můžete v případě zájmu získat na oficiálním webu pro vývojáře.

Zdroje: developer.android.com, androidauthority.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)