Jak na Androidu stahovat a přehrávat na pozadí videa z YouTube?

jak-na-androidu-stahovat-a-prehravat-na-pozadi-videa-z-youtube-ikona

Oficiální aplikace YouTube od Googlu má z praktického hlediska celou řadu omezení. Mimo jiné neumí například stahovat a přehrávat na pozadí videa z YouTube. V tomto článku vám ukážeme, jak omezení oficiálního programu obejít dvojicí neoficiálních aplikací. Nebudete přitom potřebovat práva roota.

Portál YouTube patrně nemusíme našim čtenářům podrobněji představovat. Jedná se o patrně největší stránku, ze které si můžete přehrávat nejrůznější videa. Kromě toho sem můžete nahrát své vlastní filmy. Pokud byste si ale chtěli nějaké video uložit pro pozdější přehrávání (například až budete offline), narazíte. Aplikace YouTube pro Android totiž tuto funkci nenabízí, stejně jako neumí přehrávat na pozadí. Řešení přináší alternativní aplikace OGYouTube, která obě zmiňované funkce zvládá.

Jak na Androidu stahovat a přehrávat na pozadí videa z YouTube? Jak na Androidu stahovat a přehrávat na pozadí videa z YouTube?

Co umí aplikace OGYouTube?

Na oficiálním webu jsou prezentovány následující funkce:

  • Stahování – můžete si stáhnout jakékoliv video v libovolné kvalitě. Můžete ukládat dokonce i 3D videa a titulky. Praktická je možnost stáhnout si více videí najednou.
  • Přehrávání na pozadí – videa mohou běžet na pozadí a vy je můžete poslouchat během práce v jiné aplikaci.
  • Ovládání gesty – tahem prstu do stran se přesunete v čase videa, posun nahoru a dolů pak ovlivňuje hlasitost a jas.
  • Stahování do MP3 – zvukovou stopu jakéhokoli videa lze uložit jako zvukový soubor ve formátu MP3. Ten pak můžete použít třeba jako vyzvánění.

Co je důležité vědět: OGYouTube a oficiální aplikace nemohou fungovat spolu, takže je nutné zakázat program YouTube. Další, co musíte udělat, je povolení instalace aplikací ze zdrojů třetích stran.

Nastavení, stažení a instalace

Pojďme se tedy pustit do práce. Pokud chcete mít možnost stahovat a přehrávat na pozadí videa z YouTube, postupujte následovně:

  1. Stáhněte si instalační balíček aplikace OGYouTube. Na výběr jsou tři možnosti: pro jakékoli zařízení (Normal Version), pro uživatele s právy roota (Root Version) a pro Xposed (Xposed Version).
  2. Stáhněte si instalační balíček programu microG for OGYT.
  3. V nastavení v sekci Aplikace otevřete aplikaci YouTube a klepněte na tlačítko Zakázat. Následně potvrďte, že chcete program nahradit tovární verzí.
  4. Nyní nainstalujte baliček microG for OGYT. MicroG je modifikovaná verze služby Google Services Framework, která umožňuje bezproblémové fungování OGYouTube.
  5. Nakonec nainstalujte program OGYouTube.

Jak stahovat a přehrávat na pozadí videa z YouTube?

To je vše. Když otevřete aplikaci OGYouTube, uvidíte prakticky identické rozhraní jako v oficiální aplikaci YouTube. Bude zde ale jeden zásadní rozdíl: když otevřete jakékoli video, spatříte nová tlačítka – Stáhnout a Pozadí.

První volba vám umožní stahovat videa z YouTube v libovolném formátu od rozlišení 144p až do 1080p. Další možností je uložení zvukové stopy ve formátu MP3. Druhá možnost pak dovoluje přehrávat zvolené video na pozadí. Před prvním použitím je však nutné aplikaci povolit vykreslování nad ostatními programy a zápis do úložiště.

Celý postup můžete vidět na následujícím videu.

Download YouTube Videos & Play YouTube Videos in Background [No Root]

Download YouTube Videos & Play YouTube Videos in Background [No Root]

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)