Jaký máte hudební vkus v porovnání s přáteli? Zkuste “Společný mix” ve Spotify

Spotify Společný mix playlist Blend seznam

Populární hudební a podcastová služba Spotify přichází s novým formátem playlistu pro dva uživatele. Novinka nazvaná Společný mix umí nakombinovat poslechové zájmy dvou lidí a spojit jejich preference do jednoho namíchaného seznamu skladeb. A to dokonce s procentuálním vyjádřením celkové shody.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

“Jedná se o personalizovaný playlist pro tebe a nej kámoše nebo kámošku, parťáka nebo miláčka. Pozvi někoho z přátel, a jakmile se připojí, váš Společný mix se automaticky zaplní nahrávkami a vypočte skóre shody vkusu,” láká Spotify v průvodním textu. Jde tedy o trochu sofistikovanější verzi společného playlistu.

Novinka Společný mix ve Spotify

Jaký je postup pro zapnutí této funkce, v originále nazvané Blend? Propojení se dá v tuto chvíli provést pouze z mobilní aplikace, nicméně vytvořený Společný mix je pak pochopitelně k nalezení i přes web či z desktopové aplikace. Otevřete si na telefonu aplikaci, přejděte kartu Hledat (prostřední v menu dole) a v sekci Procházet vše otevřete dlaždici Speciálně pro tebe. V horní části obrazovky uvidíte tlačítko Vytvoř si Společný mix.

Pozvánka má podobu URL adresy a můžete si ji buď zkopírovat, nebo ji rovnou poslat třeba přes Messenger. Po přijetí jiným uživatelem se automaticky vytvoří nový playlist označený jmény obou osob. Uvnitř jsou skladby, které algoritmus namíchal podle vašich nejbližších preferencí. U každé položky je vidět, z čího playlistu daná skladba pochází, přičemž se zde mohou objevit ikonky obou uživatelů. V levém horním rohu se v kroužku se dvěma tečkami nachází odkaz na jakési “stories”, která vám dají vědět, jak si na tom s ohledem na společný vkus stojíte.

Obsah playlistu Společný mix by se měl pravděpodobně dynamicky měnit, ale to se nám zatím ověřit nepodařilo. Každopádně si stejný seznam můžete vytvořit hned s několika lidmi a i tento druh playlistu se dá běžně přidávat mezi oblíbené nebo sdílet s dalšími lidmi. V seznamu se dají skladby skrývat, ale odstranit pro obě strany nejdou. Funkce je pochopitelně dostupná jen uživatelům Spotify premium.

Jakou shodu jste dosáhli s přáteli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)