Spotify bude nově zobrazovat reklamu i platícím uživatelům

spotify reklama

Spotify je bezesporu jednou z nejlepších streamovacích služeb na přehrávání hudby. Po instalaci aplikace máte zpravidla na výběr ze dvou možností – buď poslouchat zdarma, s reklamami, omezeným množstvím přepínaní skladeb a pouze průměrnou kvalitou zvuku, nebo si zaplatit Premium členství a mít přístup k neomezenému množství skladeb v té nejlepší kvalitě. A to vše bez reklam. To se nově změní a na reklamu narazí taktéž platící zákazníci, ovšem ve trochu jiném podání.

Švédský gigant na svém blogu sdělil, že chystá novinku v podobě možnosti zaplatit si reklamu na své nové skladby či alba. Ta se bude zobrazovat jak členům s Free účtem, tak platícím uživatelům s Premium členstvím. Nejedná se tak o typickou reklamu, která by bude na obtíž, ale možná dokonce i naopak. Spotify totiž bude sledovat, jaké skladby a interprety posloucháte a na základě toho vás upozorní na novinky.

Pokud by se vám přesto tato možnost nezdála, bude možné ji vypnout. Naštěstí. Uvidíme, jak bude novinka fungovat v praxi. Spotify začne tuto funkci testovat v USA a pokud se tam uchytí, začne expandovat do dalších zemí.

Používáte službu Spotify?

Zdroj: newsroom.spotify.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)