TOPlist

Kdo by to čekal? Spotify a Netflix nabídnou společný obsah

Spotify Netflix soundtracky

Spotify a Netflix. Dvě gigantické streamovací služby, které dominují ve svém vlastním oboru a určují v něm trendy. Přitom si pochopitelně nelezou do zelí, protože každá poskytuje svým uživatelům jiný typ obsahu. I přesto se našla příležitost, jak tyto dva světy a jejich multimediální náplň propojit. Platformy se dohodly, že na Spotify budou ve speciální kategorii k dispozici originální soundtracky z Netflix filmů a seriálů.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Za rozhodnutím podle oficiálního vyjádření stojí například extrémní zájem o seriál Squid Game i v rovině hudby. V prvních dvou týdnech vysílání tohoto trháku prý uživatelé Spotify vytvořili přes 22 tisíc vlastních playlistů s tematickou hudbou. Nově budou pro toto korejské dílo a také pro další vybrané seriály a filmy z dílny Netflixu k dispozici rovnou jako hotové playlisty. K tomu budou carouselové prezentace u některých skladeb zobrazovat například i zajímavosti z jejich nahrávání a tvorby.

Netflix
Netflix

Oznámená novinka je přístupná platícím i neplatícím posluchačům, nicméně ve formě oficiálních alb (nikoli jen playlistů) zatím jen v několika zemích, mezi které ČR nepatří.

Který soundtrack jste naposledy poslouchali?

Zdroj: Spotify

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)