Už i Spotify mizí z Ruska. Důvod ale není bojkot kvůli válce

Spotify konec v Rusku

Populární hudební a podcastová streamovací služba Spotify rovněž ukončuje své působení v Rusku. Ačkoli by se nabízela možnost bojkotování tamního působení kvůli válčení na Ukrajině, podobně jako u jiných firem a značek, přímý důvod to není. Společnost se z tamního trhu stahuje kvůli obavám z nového zákona, který trestá jakékoli informování o válce, které je v rozporu s vládními prohlášeními.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

“Dále věříme, že je kriticky důležité snažit se udržet naši službu v provozu v Rusku, abychom mohli poskytovat důvěryhodné, nezávislé zprávy a informace z regionu. Nedávno přijatá legislativa, dále omezující přístup k informacím, eliminující svobodu projevu a kriminalizaci určitých typů zpráv, ale bohužel ohrožuje bezpečnost zaměstnanců Spotify a dokonce i našich posluchačů,” vysvětluje firma v prohlášení.

Problematické by byly při pokračujícím provozu pochopitelně hlavně podcasty, skrze které do éteru míří nejen zábavné pořady a rozhovory, ale také politicky angažovaný obsah, který se samozřejmě aktuálního dění dotýká. Zajímavostí je, že Spotify v Rusku funguje teprve od roku 2020.

Které Spotify podcasty posloucháte?

Zdroj: BBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)