Spotify má novinku pro bezpečnější řízení. Přichází Car Mode

Spotify Car Mode řízení novinka

Taky vám v aplikaci Spotify chybí automobilový režim (Car View), který umožňoval ovládat přehrávání z displeje mobilu během řízení vozidla jednodušeji a bezpečněji? Jak se asi dalo očekávat, oficiálně ukončenou funkci naštěstí postupně nahrazuje nová. Vybraní beta testeři už mají v rukou novinku jménem Car Mode, která není jen pouhou náhradou za starší prostředí.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

I Car Mode má pochopitelně zjednodušit například ovládání a grafické rozložení jednotlivých prvků, aby byl řidič co nejméně rozptylován a aplikace se mu snadno ovládala. Vzniklo proto i primitivnější a výraznější spodní menu nebo přehlednější dlaždice. Mezi nové části, které předchozí Car View neuměl, patří například manuální hledání v knihovně přes mikrofon a asistenta. Podle všeho i při řízení auta.

V tuto chvíli je Car Mode testován u vybraných uživatelů Android telefonů, pravděpodobně ale bude časem vidět i ve verzi pro iOS. Spotify každopádně potvrzuje, že na poslechu hudby či podcastů při řízení mu záleží a náhradu za Car View připravil minimálně stejně schopnou náhradu.

Jak používáte Spotify při řízení auta?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)