TOPlist

Spořič baterie do mobilu – k čemu je dobrý a jak funguje?

sporic baterie android mobil

Spořič baterie je aplikace, nebo funkce systému, která váš Android mobil přepne do speciálního módu. V něm je optimalizována spotřeba baterie a výrazně se tak prodlouží doba, než se úplně vybije. Což se občas hodí každému, pokud mobil intenzivně používáte. Asi se ptáte, proč mobil v tomto režimu nefunguje pořád? Vše má svoje pro a proti. Protože pokud se na vašem telefonu zapne „spořič baterie“ (režim úspory baterie) telefon sice stále normálně funguje, ale některé jeho funkce se výrazně omezí. Nebojte, stále se dovoláte, nebo půjde mrknout na internet, ale navigace třeba už fungovat nebude. Zajímá vás proč, tak to se dozvíte v našem článku. Navíc vám prozradíme pár jednoduchých tipů a triků, jak prodloužit výdrž vaší baterie, které nic nestojí.

Co se stane, když zapnete Spořič baterie?

Část toho jsme zmínili už v úvodu, teď si prozradíme, co vás telefon dělá a proč. Tak například u telefonu Pixel 2, který jako jeden z mála má čistý Android, dojde k

  • zablokování GPS, nespustíte tedy navigaci
  • omezení většiny přenosů dat na pozadí
  • vypnutí vibrací
  • a odstavení dalších žroutů baterie

 

A teď si řekneme proč. GPS žere velmi mnoho energie, když neustále zpracovává vaši polohu pomocí několika satelitů. Stejně tak vibrace, které vznikají tak, že roztáčí maličký motůrek ve vašem mobilu. Aplikace jako Gmail a další, při běžném režimu neustále kontrolují, zdali nemáte nový email, zprávu ve vašem kecálku atd. Tohle vše je v režimu „spořič baterie“ vypnuto a vy se tak o nových emailech/zprávách dozvíte pouze tehdy, až například aplikaci Gmail sami otevřete. Všechna tato omezení mají společné to, že prodlužují výdrž baterie a omezují uživatelský komfort na který jste zvyklí.

Spořič baterie je tedy jeden ze způsobů, jak prodloužit výdrž baterie Android mobilu, ale pro běžné užívání není úplně vhodný, jelikož omezuje pohodlí a funkce telefonu. Kde a jak jej zapnout si ukážeme na přiložených screenech. Ještě bychom měli asi zmínit, že „Spořič baterie“ můžete zapnout manuálně v telefonu, nehledě na to jak moc je vybitý (nabitý), nebo automaticky.

Jaký je nejlepší Spořič baterie pro Android?

Zde se to liší mobil od mobilu. My doporučujeme využít ten, který byl ve vašem mobilu, již když jste jej koupili. Můžete to být tedy spořič baterie dodávaný přímo se systémem Android, nebo nástavbou systému daného výrobce. Pokud jej ale v mobilu nemáte, nezoufejte, v Google Play existuje mnoho aplikací, které můžete použít jako spořič baterie. Jen POZOR mnoho z nich nefunguje nejlépe a někdy mohou i uškodit. Vyzkoušet můžete ale třeba tyto šetřiče baterie:

Greenify
Greenify

 

Rychlé tipy a triky, jak prodloužit výdrž baterie Android mobilu?

Tohle téma by vydalo na celý článek, ale poradíme vám alespoň pár základních triků, které pomohou prodloužit výdrž vašeho telefonu.

  1. odinstalujte aplikace, které nepoužíváte
  2. nastavte si zhasínání displeje na 15 max. 30s
  3. snižte si jas telefonu, nebo to nechtě dělal systém
  4. nevystavujte mobil velkým teplotám, ani mrazům
  5. nastavte si „spořič baterie“ – občas vás může zachránit

Hodil se vám článek, nebo jste už všechno znali?

Ať už patříte do kterékoliv skupiny, budeme rádi, pokud nám to dáte vědět do komentářů pod článek, případně se s námi rovnou podělíte o vaše zkušenosti, jak řešíte výdrž baterie vy. Potěší nás ale i Like, nebo sdílení článků, přece jenom ne každý ví, co je to spořič baterie do mobilu a můžete tak pomoct.

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr Mišák poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)