Společnost Vertu bankrotuje: Luxusní telefony již neuvidíme

Společnost Vertu

Společnost Vertu, výrobce luxusních mobilních telefonů končí. Majitel nedokázal zachránit společnost před bankrotem, věřitelům dokázal zaplatit “pouze” 1,9 milionu liber (56 milionů korun). Celkový dluh je ale astronomických 128 milionů liber (3,8 miliardy korun). O práci přijde všech 200 lidí, kteří ve společnosti pracují.

Společnost Vertu zavírá výrobní závod, o práci přijde 200 lidí

Majitel Murat Hakan Uzan koupil společnost v březnu tohoto roku. Podle informací serveru Financial Times má Uzan v plánu v budoucnosti společnost vzkřísit. I kdyby se mu to povedlo, tak velmi pravděpodobně se nebude opět jednat o luxusní telefony, které jsou vyráběny s drahými kovy a drahou kůží. Jeden telefon Vertu se nám dostal i do redakce, kde jsme ho podrobili důkladnému testu.

Problém Vertu byl v tom, že i přes svou cenu, se většinou jednalo o technologicky zastaralé telefony. Ti, pro které je tento telefon určen, si ale můžou vybrat například vlajkové modely od Samsungu, u kterých existuje speciální verze s drahými kovy a materiály. Dobrým příkladem je Galaxy S8 se zlatem nebo platinou. Zámožní lidé tak můžou mít výkonný, kvalitní a zároveň i extravagantní telefon.

Společnost Vertu byla založena v roce 1998 a původně se jednalo o součást finského mobilního gigantu známého jako Nokia. V roce 2012 byla však prodána akciové společnosti EQT, o tři roky později pak čínské společnosti Godin Holdings. Poslední změna majitele přišla v tomto, kdy ji koupil výše zmíněný Uzan.

Líbil se vám design Vertu telefonů?

Zdroj: theverge.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)