Společnost Redmi chystá i prémiový telefon. Půjde o konkurenci řady Xiaomi Mi

xiaomi spolecnost redmi premiovy telefon

Již několikrát jsme informovali o rozdělení řady Redmi. Nově se jedná o samostatnou společnost. Dnes společnost představila první telefon Redmi Note 7 a kromě toho jsme se dozvěděli také několik zajímavých informací a také plány do budoucna.

Společnost Redmi bude stále nabízet levné telefony. Chystá ale i prémiový telefon

Po oznámení telefonu Redmi Note 7, se konala ještě samostatná akce pro novináře, kde se mluvilo hlavně o oddělení řady Redmi od Xiaomi. Nově se tedy jedná o nezávislou společnost. Generálním manažerem se stal Lu Weibing, který dříve šéfoval jiné čínské společnost Gionee, která ale nedávno zbankrotovala. Vedení Xiaomi údajně bývalého šéfa Gionee přesvědčovala více než dva roky k tomu, aby přešel.

společnost-redmi-telefon-note-7

Společnost Redmi bude i nadále pokračovat ve tvorbě telefonů s perfektním poměrem ceny a výkonu. Neplánuje se žádné zdražování, nicméně se prozradilo, že se chystá prémiový model s cenou 2 500 CNY, v přepočtu s DPH tedy cca 10 tisíc Kč. Půjde tak zdaleka o nejdražší Redmi telefon v historii. Mateřská společnost Xiaomi už se bude zaměřovat hlavně na prémiovější telefony pod řadou Mi. Jde tedy o podobný krok jako před lety provedl Huawei s Honorem. A již dnes víme, že šlo o skvělý tah, takže je možné, že za pár let budeme podobně nahlížet i na Xiaomi a Redmi.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na prémiový telefon Redmi?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)