Čínská společnost LeEco v USA propadla. Dokáže se svými telefony uspět v Česku?

Společnost LeEco

Na zahraničních technických serverech jste si v posledních týdnech mohli hodně číst o problémech čínské společnosti LeEco. Ta slaví v domovské Číně velké úspěchy. Díky tomu se společnost rozhodla expandovat na západní trh, konkrétně do USA. Jenže tvrdě narazila. A proč o tom píšeme? Společnost LeEco totiž přes společnost IRD distribuce oficiálně vstoupí na český trh.

Společnost LeEco v USA propouští stovky zaměstnanců

Společnost s velkou slávou vstoupila na trh USA, jenže o rok a půl později začaly docházet peníze. Nejprve se prodaly pozemky v Silicon Valley, kde mělo vyrůst jejich hlavní sídlo. Dále odstoupila společnost od koupi značky Vizio. Minulý týden rezignoval CEO Jia Yueting a před několika dny došlo k tomu nejhoršímu. Společnost začala ve velkém propouštět, o práci přišlo 70% zaměstnanců, což je přibližně 325 lidí.

Vstup společnosti na západní trh byl hodně nepovedený, LeEco se rozrůstalo více a více, ale k tomu nemělo dostatečný kapitál. Společnost bude nadále pokračovat v činnosti v USA, ale bude se zaměřovat na mnohem užší segment výrobků. I když to nevyšlo v USA, na našem trhu by se mohlo jednat o něco jiného. Dokáže tu uspět?

Telefony LeEco se oficiálně dostávají do ČR

Již ke konci května se na českém trhu bude oficiálně prodávat telefon LeEco Le 2. Jedná se o model, který v domovské Číně vyšel již minulý rok, nicméně i tak nabízí zajímavé specifikace. O výkon se stará Snapdragon 652, dále je k dispozici 3GB RAM a 32GB vnitřní paměti. Displej má velikost 5,5“, rozlišení je klasických 1920 x 1080 pixelů.

leeco le 2 ruzova LeEco Le 2

Na zadní straně najdeme čtečku otisků prstů a také 16 MPx fotoaparát, který dokáže natáčet video ve 4K. Přední selfie kamerka má pak 8 MPx. Velké plus je za podporu všech LTE pásem, které se v Česku nachází, nechybí ani podpora dvou SIM karet. Podle těchto specifikací to zatím vypadá, že telefon je téměř bezchybný. Bohužel tomu tak není.

Lidem bude pravděpodobně nejvíce vadit absence 3,5mm Jack konektoru, vystačit si budou muset s USB-C a případně redukcí, která je v balení. Druhý problém má spojitost s tím, že se jedná o model z minulého roku, díky tomu běží na Androidu 6 Marshmallow a nevypadá to, že by měla přijít aktualizace na Android 7 Nougat. Alespoň ale cena je velmi dobře nastavena, model Le 2 bude stát 5 590Kč.

Myslíte si, že se společnosti LeEco bude na našem trhu dařit? Co říkáte na model Le 2?

Zdroj: engadget.com, TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)