Dočkáme se chytrých hodinek Google s měřením EKG? Společnost Alphabet získala povolení od FDA

alphabet ekg chytre hodinky

Společnost Verily, která patří stejně jako Google pod konglomerát Alphabet, se věnuje výzkumu zdraví a nemocí. Jednou z oblastí zájmu jsou i kardiovaskulární onemocnění. Výzkum se posunul na novou úroveň poté, co společnost získala povolení od FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA) pro studii EKG u chytrých hodinek. Znamená to, že zanedlouho uvidíme i Google chytré hodinky s funkcí EKG?

Alphabet má povolení na testování EKG chytrých hodinek

V této chvíli se opravdu zatím jedná o chytré hodinky určené pouze k testovacím účelům. Níže je můžete vidět na obrázku. Mluvčí společnosti Verily říká, že hodinky dokážou zaznamenávat a zobrazovat jednokanálové rytmy EKG. Určeny jsou pro lidi, kteří se účastní výzkumných studií, na kterých dceřiná společnost Alphabet pracuje. Povolení od FDA je poměrně komplikovaný proces s vysokými standardy.

verily chytre hodinky ekg

I proto už se začalo v zahraničí spekulovat, že Alphabet nemá plány využít EKG pouze pro testovací účely, ale chystá i spotřebitelskou verzi v hodinkách s Wear OS. Je dost možné, že bychom tuto funkci mohli vidět u Pixel Watch hodinek, o kterých se mluví už dlouho dobu. Tým specialistů již Google v tuto chvíli má, nedávno koupil část společnosti Fossil. Funkci EKG nabízí již konkurence v podobě Apple Watch 4 anebo společnost Withings u svých hybridních hodinek. Jedno je ale jasné, do budoucna uvidíme více chytrých hodinek s podporou EKG. Rozšíření bude ale chvíli trvat, už jen kvůli nutnosti mít povolení od úřadů. A to nejen v USA.

Chtěli byste více chytrých hodinek s podporou EKG?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)