Google kupuje výrobce chytrých hodinek Fossil: Vrátí se Wear OS na výsluní?

google chytre hodinky koupe fossil

Google to s chytrými hodinkami nevzdává, spíše naopak. Před malou chvíli společnost oznámila, že převezme část Fossil Group. Tedy výrobce mnoha chytrých hodinek s Wear OS. Jedná se o podobný obchod jako v minulém roce s HTC. Do Googlu odejdou inženýři a zároveň i některé technologie. Zároveň i samotná společnost Fossil stále zůstane na trhu a údajně bude pokračovat v tvorbě chytrých hodinek.

Google to s chytrými hodinkami myslí vážně. Za 40 milionů dolarů kupuje Fossil

Společnost Fossil zdůraznila, že stále 200 zaměstnanců zůstává a ti se budou starat o vývoj chytrých hodinek. A to i s pomocí společnosti Google. Velká část zaměstnanců už ale přejde přímo pod Google. Není jisté, jestli se připojí k hardwarovému týmu anebo se vytvoří nový speciální tým pouze pro chytré hodinky.

spolecnost fossil hodinky

Úmysly společnosti Google jsou ale jasné. Wear OS dlouhé roky zaostává za konkurencí v podobě Apple Watch. Napravit to měly v minulém roce Pixel Watch hodinky. Jenže podle spekulací těsně před odhalením Google „zatáhl za ruční brzdu“ a představení Pixel hodinek odložil na neurčito. Od podzimu minulého roku jsme už o chytrých hodinkách Googlu neslyšeli.

Wear OS rebrand Android Wear

To se možná brzy změní, ale může se také stát, že byly kompletně zrušeny a noví zaměstnanci Fossilu budou tvořit první Pixel hodinky od základu. Zkušeností s výrobou mají hodně. V posledních letech chytré hodinky Fossil patřily k tahounům Wear OS, což byl možná jeden z důvodů obchodu.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Těšíte se na novinky u Wear OS a chytrých hodinek?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)