Menu

Systém Wear OS pro chytré hodinky se mění: Dostává nový design

Systém Wear OS je momentálně v “režimu polospánku”, kdy se v podstatě čeká na vydání nových čipsetů a nových Pixel hodinek, které mají odstartovat novou éru. Nyní Google udělal první větší krok, představil nový design Wear OS. Systém se bude více zaměřovat na sportování, rychlejší informace a Asistenta Google.

Systém Wear OS dostává nový design

Google se pokouší vdechnout život systému Wear OS. A to nejprve novým designem. Ten je podle slov společnosti vytvořen tak, aby vám v rušný den šetřil čas. Výsledkem je rychlejší přístup k důležitým informacím, notifikacím a taky lepší pomoc od Asistenta Google. V neposlední řadě se také více soustředí na sportování a fitness. S tím souvisí nedávná velká aktualizace Google Fit.

google wear os novy design

V první řadě Google změnil fungování notifikací. Jednoduchým přetáhnutím prstu nahoru uvidíte všechny notifikace najednou. Pokud potřebujete na nějakou zprávu rychle odpovědět, stačí na ni klepnout a pomocí funkce Smart Reply rychle odpovědět (pravděpodobně tato funkce zatím nebude fungovat v češtině). Potáhnutí prstu dolů naopak otevře rychlé spuštění užitečných funkcí a zkratek, jako je třeba Google Pay, hledání telefonu apod.

wear os chytre hodinky novy design

Personalizované informace se s pomocí Asistenta Google ukážou potáhnutím prstu do pravé strany. Můžete například rychle vidět vaši letenku, rezervaci hotelu, počasí v cílové destinaci atd. Samozřejmě nechybí podpora kalendáře apod.

wear os google fit

Zbývá ještě potáhnutí prstu do levé strany. Zde se nachází předělaný Google Fit, který je založen na dvou základních bodech. První jsou kardio body, tím druhým pak minuty pohybu. Nový design se začne objevovat na chytrých hodinkách Wear OS během příštího měsíce.

Jak se vám líbí nový design systému Wear OS?

Zdroj: blog.google

 

Komentáře

Uni

uni -189

29.8.2018 21:29

Jak se asi Google daří s Android Auto (či jak se to jmenuje) proti Apple alternativě, tak nositelnost projíždí na celé čáře…

Libb

Libb 82

30.8.2018 7:09

Po dlouhé době dávám unimu palec nahoru.
Sám jsem velký falda chytrých hodinek a mám hodinky s Android Wear – pardon, Wear OS a používám na hodinkách Android Pay – pardon, Google Pay, teda pardon, používal jsem, protože Google od Androidu 8 používání zkomplikoval.
Také jsem si vybral Googlovské hodinky pro podporu diktované češtiny, protože pak můžu říct “OK Google” – aha, ono se vlastně už asi půl roku nic nestane, protože to přestalo fungovat a Google na opravu kašle. No tak jo, stisknu a podržím tlačítko a řeknu “Připomeň mi za hodinu koupit kafe” a ono to založí připomínku. Teda vlastně nezaloží, protože už pár měsíců to náhodně odpojuje hodinky od internetu a zobrazí se jen hláška “Google není dostupný”
Tak jo, je tam spousta super aplikací, třeba Keep. A…. a co vlastně dál? To co bylo, ruší podporu (Trello), nic pořádného nevzniká.

Jo a k tomu Fit – jen mě to teď otravuje s nějakými kardio body a hlavně, zmizely widgety na plochu mobilu!

Kdyby se Google raději staral o to, aby fungovaly věci, které už dřív byly OK a ne vymýšlet novinky a na opravy chyb kašlat :(
Zítra si jdu pro Galaxy Watch a Wear OS dávám sbohem.

RSS (komentáře k článku)