Systém Wear OS pro chytré hodinky se mění: Dostává nový design

chytre-hodinky-wear-os-system-google

Systém Wear OS je momentálně v “režimu polospánku”, kdy se v podstatě čeká na vydání nových čipsetů a nových Pixel hodinek, které mají odstartovat novou éru. Nyní Google udělal první větší krok, představil nový design Wear OS. Systém se bude více zaměřovat na sportování, rychlejší informace a Asistenta Google.

Systém Wear OS dostává nový design

Google se pokouší vdechnout život systému Wear OS. A to nejprve novým designem. Ten je podle slov společnosti vytvořen tak, aby vám v rušný den šetřil čas. Výsledkem je rychlejší přístup k důležitým informacím, notifikacím a taky lepší pomoc od Asistenta Google. V neposlední řadě se také více soustředí na sportování a fitness. S tím souvisí nedávná velká aktualizace Google Fit.

google wear os novy design

V první řadě Google změnil fungování notifikací. Jednoduchým přetáhnutím prstu nahoru uvidíte všechny notifikace najednou. Pokud potřebujete na nějakou zprávu rychle odpovědět, stačí na ni klepnout a pomocí funkce Smart Reply rychle odpovědět (pravděpodobně tato funkce zatím nebude fungovat v češtině). Potáhnutí prstu dolů naopak otevře rychlé spuštění užitečných funkcí a zkratek, jako je třeba Google Pay, hledání telefonu apod.

wear os chytre hodinky novy design

Personalizované informace se s pomocí Asistenta Google ukážou potáhnutím prstu do pravé strany. Můžete například rychle vidět vaši letenku, rezervaci hotelu, počasí v cílové destinaci atd. Samozřejmě nechybí podpora kalendáře apod.

wear os google fit

Zbývá ještě potáhnutí prstu do levé strany. Zde se nachází předělaný Google Fit, který je založen na dvou základních bodech. První jsou kardio body, tím druhým pak minuty pohybu. Nový design se začne objevovat na chytrých hodinkách Wear OS během příštího měsíce.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Jak se vám líbí nový design systému Wear OS?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)