Souhrn spekulací o levném Huawei P30 Lite: 3 fotoaparáty nebo minimální výřez

huawei p30 lite spekulace

Za měsíc uvidíme představení řady Huawei P30. A i když se nejvíce mluví o TOP modelu Huawei P30 Pro, tak nejprodávanějším telefonem řady se opět stane levnější Lite verze. Proto jsme se rozhodli podívat blíže na spekulace a úniky ohledně tohoto telefonu. Pokud se potvrdí, tak se můžeme těšit na opravdu zajímavý telefon střední třídy.

Huawei P30 Lite bude mít 3 fotoaparáty i velký displej s minimálním výřezem

Na úvod ještě jedna zajímavost, která se týká řady P30. Huawei se rozhodl modely této řady kódově značit podle známých módních časopisů. V různých databázích tak můžeme vidět Huawei Elle, Vogue nebo Marie Claire. Poslední název je pak určen pro Huawei P30 Lite. Velikost displeje tohoto telefonu by měla být 6 palců. Poměr stran 19,3:9 a rozlišení 2 312 x 1080 pixelů. Z dostupných renderů a ochranných skel můžeme vidět, že se hodně zmenší výřez v displeji. Bude určen pouze pro selfie kameru.

huawei p30 lite render spekulace

Na zadní straně je to hodně zajímavé. Očekává se, že bude mít 3 hlavní fotoaparáty, podobně jako Huawei Nova 4. Mělo by se jednat o trojici s 20 + 16 + 2 MPx. Čtečka otisků prstů bude na zadní straně. Huawei udržuje čtečku otisků prstů v displeji pouze u prémiových modelů, i když příští rok už ji možná uvidíme i u Lite verze, alespoň jak naznačuje Xiaomi, které chystá levné telefony se čtečkou v displeji.

huawei-p30-lite-fotoaparat

O výkon se pravděpodobně postará čipset Kirin 710, který doplní 4GB RAM paměť a 64/128 GB vnitřní paměti. Kapacita baterie je v tuto chvíli neznámá, nicméně certifikace odhalila to, že telefon bude podporovat rychlé 18W nabíjení. Telefon již poběží rovnou na Androidu 9 Pie. Představení telefonu se očekává na konci února a do prodeje by se měl dostat v březnu. Cena telefonu je momentálně neznámá, spekuluje se ale o částce kolem 8 tisíc Kč.

Těšíte se na Huawei P30 Lite?

Zdroje: gsmarena.com, @onleaks

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)