Sony Xperia Z3+ vs. Xperia Z3 – vyplatí se nákup novinky?

Sony-Xperia-Z3-3-zadnyaya-panel

Začátek prodeje novinky od společnosti Sony v podobě Sony Xperia Z3+ je na spadnutí. Spousta hrdých majitelů současného modelu Xperia Z3 jistě váhá, zda bude nástupce opravdu stát za to a vyplatí se jej pořídit. V dnešním článku obě zařízení postavíme proti sobě, čímž se naskytne pohled na to, co je vlastně nového.

Porovnání Sony Xperia Z3 a Sony Xperia Z3+

O tom, že Xperia Z3 má stále co nabídnout, nemůže být pochyb. Přestože je zařízení na trhu téměř rok, rozhodně neztratilo nic ze svého lesku a i v dnešní době se stále řadí mezi špičku. Jeho vylepšená verze však posouvá hranice ještě o něco dál.

sony-xperia-z3-obsah-baleni

Konstrukce

Přední strana u obou telefonů na první pohled zaujme především velkým displejem, který obepínají velice tenké rámečky. Totéž se bohužel nedá říci o rámečkách nad a pod displejem, ty jsou o něco větší. Zadní strana je vyrobena ze skla, což zařízení dodává velmi elegantní vzhled. Velkou výhodou je odolnost vůči vodě, která byla u nového modelu rovněž zachována. Novinka je také tenčí a lehčí než její předchůdce. Tloušťka celého těla činí na 6,9 mm (Z3 7,3 mm) s váhou 144 gramů (Z3 152 gramů) .

Fotoaparát

O tom, že s telefonem pořídíme kvalitní fotografie, rozhodně nemůže být pochyb. Hlavní snímač umístěný na zadní straně přístroje disponuje rozlišením až 20,7 MPx a poradí si s natáčením 4K videí. U nového modelu navíc došlo na vylepšení režimu Superior Auto, který automaticky nastavuje veškeré parametry pro focení. Posílena byla také přední kamera, jenž nabídne rozlišení 5 MPx a 22mm širokoúhlý objektiv.

Displej

5,2palcový displej je to, co nás na samotném zařízení zaujme jako první. Zvládá rozlišení Full HD a jeho provedení se podařilo na výbornou. Kvalita zobrazování je jednoduše skvělá, což může být důkazem toho, že pro výborné vlastnosti displeje nestačí sáhnout po největším dostupném rozlišení. Proto nebyl důvod takřka nic měnit a inovací prošla pouze čitelnost na slunci, tu u nového modelu vyzdvihne o krůček dál lepší nastavení jasu a kontrastu.

Sony Xperia Z3+

Výkon

O svižný chod přístroje Sony Xperia Z3 se stará čtyřjádrový procesor Snapdragon 801, jehož jádra jsou taktována na frekvenci 2,5 GHz. Ten je doplněn 3 GB paměti RAM. U nového modelu byl procesor vyměněn za osmijádrový Snapdragon 810. To by v kombinaci s 3GB pamětí RAM mělo znamenat naprostou plynulost i při hraní těch nejnáročnějších her.

Baterie

V tomto ohledu společnost Sony odvedla vynikající kus práce. Vzhledem k tomu, že starší zařízení využívá baterii s kapacitou 3100 mAh a výbornou správu napájení, je jeho výdrž o poznání delší, nežli je tomu u konkurence. To je bezpochyby vynikající vizitka, neboť výdrž baterie je v současnosti hodně ožehavé téma. Poněkud zarážející je potom krok snížit kapacitu baterie u nového modelu Z3+, která dosahuje „pouze“ 2930 mAh. Zároveň však Sony oznámilo, že výdrž na jedno nabití by se měla vyšplhat až ke dvěma dnům. To by se mělo podařit díky spoustě energetických režimů, které Z3+ nabídne.

Cena

Sony je známo tím, že se nebojí určit cenovku poměrně vysoko. Proto i dnes není cena tohoto modelu Xperia Z3 nijak nízká a vyjde zhruba na 14 000 Kč. Také u novinky je doporučená cena pro oficiální distribuci dosti vysoká. Startovat by totiž měla na 20 990 Kč.

Tabulka specifikací obou zařízení

Sony Xperia Z3 Sony Xperia Z3+
Rozměry 146 x 72 x 7,3 mm, váha 152 gramů 146 x 72 x 6,9 mm, váha 144 gramů
Fotoaparát 20,7MPx zadní, 2,2MPx přední 20,7MPx zadní, 5MPx přední
Displej 5,2“, IPS, Full HD 5,2“, IPS, Full HD
Procesor Čtyřjádrový Snapdragon 801, frekvence 2,5 GHz Osmijádrový Snapdragon 810, frekvence 1,5 GHz
Paměť 3GB RAM, 16GB vnitřní úložiště + Micro SD 3GB RAM, 32GB vnitřní úložiště + Micro SD
Baterie 3100 mAh 2930 mAh
Cena 13 990 Kč 20 990 Kč

Vyplatí se přejít na výkonnější model?

Pokud doposud nevlastníte žádné zařízení Xperia a uvažujete nad koupí TOP telefonu, pak je Sony Xperia Z3+ velmi dobrou, i když dražší volbou. Jestli jste však majitelem modelu Z3 a nemáte pocit, že váš telefon strádá po hardwarové stránce, rozhodně můžete zůstat v klidu, neboť cena za vylepšený model je opravdu vysoká.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)