Sony Xperia Z3 a Z3 Compact na prvních fotografiích

Sony Xperia

Neustále zrychlující se mobilní trh chrlí do světa jeden telefon za druhým a značně tomu přispěje letos i společnost Sony, která má v plánu představit během letošního roku dvě vlajkové lodě. První již máme na pultech – Sony Xperia Z2. Na podzim to již ale nebude nejsilnější stroj od tohoto japonského výrobce, protože se na trh dostane nová vlajková loď Sony Xperia Z3 a také menší verze Sony Xperia Z3 Compact s nejspíše velmi podobnou výbavou.

Sony Xperia Z3 - Z3 Compact

Na internet unikly první fotografie obou zmíněných strojů (tedy spíše předních částí). Sony i tentokrát dodržuje svůj standardní design OmniBalance, a tak na první pohled možná ani nerozeznáme změnu od současné vlajkové lodi Sony Xperia Z2. Odlišným prvkem je ale dvojice předních reproduktorů, které u řady Z2 nenalezneme. Jednalo by se tak opět o vylepšení zvuku, kterého už výrazně doznala právě Xperia Z2. Jedná se samozřejmě o neověřené fotografie, avšak zdrojem je server Digi-wo, který má již s odhalováním telefonů od Sony zkušenosti. Je tedy pravděpodobné, že se jedná o pravdivé snímky.

Údajný telefon Sony Xperia Z3 Údajný telefon Sony Xperia Z3

O výbavě obou telefonů zatím můžeme pouze spekulovat. Pravděpodobně se však Sony rozhodne pro procesor Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz a 3GB RAM. Obě zařízení by mohla být představena na veletrhu IFA 2014, který se koná v září v Berlíně.

Líbí se vám strategie dvou vlajkových lodí během jednoho roku, nebo raději upřednostňujete systém 1 rok = 1 vlajková loď?

Zdroje: phonearenaesato, digi-wo.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)