Sony Xperia Ace je nový kompaktní telefon. Má 5 palců velký displej i voděodolnost

sony xperia ace

S tímto novým modelem se společnost Sony odkazuje na starší Xperia Compact telefony. Novinka má totiž displej o velikosti 5 palců a poměrně malé rámečky, i když to bezrámečkového designu má telefon daleko. Pojďme si Sony Xperia Ace představit blíže.

Sony Xperia Ace se designem i velikostí vrací o několik let zpátky

Zatímco nově vydávané telefony už se svou velikostí pomalu ale jistě blíží k sedmi palcovým displejům, tak Sony bylo jeden z výrobců, který nabízel i menší modely. A jak ukázal s dnes představeným telefonem Xperia Ace, bude v tom i pokračovat. Displej telefonu má velikost 5 palců, jedná se o LCD panel s FullHD+ rozlišením. Rozměry telefonu jsou 140 x 67 x 9.3 mm a váží 154 gramů.

sony xperia ace predstaveni

O výkon se stará Snapdragon 630, který doplní 4GB RAM a 64GB úložiště, které lze rozšířit pomocí microSD karet. Běží na Androidu 9 Pie, nechybí podpora Dual SIM či USB-C. Čtečka otisků prstů je na boku telefonu, přesně jako u starších Sony zařízení. Nechybí ani splnění certifikace IP58. S menší velikostí se bohužel dostalo i na menší kapacitu baterie, která má 2 700 mAh.

sony xperia ace design

Na zadní straně je jeden hlavní fotoaparát s 12 MPx, světelností F/1.8 a dokonce i optickou a elektronickou stabilizací obrazu. Přední selfie kamera má 8 MPx. Cena tohoto telefonu je v Japonsku, v přepočtu cca 10 200 Kč. Druhým mínusem může být dostupnost. Sony totiž oznámilo prodeje pouze na domácím trhu v Japonsku a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl prodávat v Evropě.

Jak se vámm líbí Sony Xperia Ace?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)