4K je dle Sony nuda. Nová Xperia přijde s 5K rozlišením

xperia 1r

Sony začala prodávat svou vlajkovou loď Xperia 1 teprve před měsícem, přesto se již začíná spekulovat o její vylepšené verzi – Xperia 1R. Včera se totiž na webu Sony objevil telefon s kódovým označním Sony J8220 a neuvěřitelných rozlišením 5040 x 2160 pixelů! 

Telefon si má zachovat stejnou velikost displeje, jako aktuální Xperia 1, tedy 6,5 palce. Pokud by k tomu skutečně došlo, měl by mít jeho displej přibližně o 70 % pixelů více, než je tomu u aktuální vlajkové lodi. Ta disponuje rozlišením 3840 x 1644 pixelů. Xperia 1R si samozřejmě také zachová poměr stran 21:9.

xperia 1r

Kromě displeje se začíná spekulovat také o ostatní hardwarové výbavě. Uvnitř telefonu nemá chybět čipset Qualcomm Snapdragon 855, nebo jeho Plus varianta, 6 či 8 GB RAM a o výdrž se postará 3 200 mAh baterie. Některé zdroje naopak uvádějí, že je spekulace o Xperii 1R úplně mimo a jedná se o chystanou Xperii 2. V takovém případě by bylo rozlišení a zejména jeho jemnost ještě extrémnější. Xperia 2 má totiž disponovat menším 6,1″ displejem a jemnost displeje by se tak z původních 843 ppi zvedla na 899 ppi. To je oproti současné hodnotě 643 ppi v Xperii 1 obrovský rozdíl. Jen je otázkou, zda má taková honba za čísly zejména u displeje smysl. Dle našeho názoru jde totiž o naprostou zbytečnost.

Také vám přijde rozlišení v chystané Xperii zbytečné?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)