Sony představí v příštím roce několik Xperií s podporou 5G

Sony Xperia 5G

Sony letos představilo dva nové modely svých telefonů – Xperia 1 a Xperia 5. Ani jeden z těchto modelů však nedisponuje 5G modemem, což začíná být u vlajkové lodi standardem. Přitom jinak je jejich výbava nekompromisní. Snapdragon 855, ostrý displej či skvělý fotoaparát to jen potvrzuje. Kdy se tedy dočkáme podpory 5G sítí u Xperií?

Server PhoneArena hovoří o příštím roce, kdy by mělo Sony představit hned několik telefonů s podporou 5G. Na tradiční konferenci MWC (Mobile World Congress) 2020 v Barceloně oznámí nejen vlajkovou loď, ale také levnější modely s podporou těchto sítí.

Kromě toho nebude 5G hlavním tahákem chystaných modelů. Po boku svých konkurentů mají mít nové Xperie taktéž čtečku otisků prstů v displeji. Momentálně je umístěna na pravém boku. Zde vidíme, že Sony pouze dohání konkurenci, která všechny tyto funkce dávno podporuje. Na druhou stranu je potřeba říci, že Sony nebylo nikdy společností, která by přišla s nějakou revoluční technologií, ze které by si pak brali ostatní příklad.

Těšíte se na Xperie od Sony s podporou 5G?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)