Sony Xperia 5 mezi fotomobily nezáří. V DxOMark žebříčku je vedle Galaxy Note 8

sony xperia 5 dxomark

Nejnovějším telefonem, který prošel testováním DxOMark je Sony Xperia 5. Telefon byl představen v září minulého roku na veletrhu IFA. Má tři hlavní 12 MPx fotoaparáty, které jsou identické jako Sony Xperia 1. Oproti tomuto telefonu je vidět mírné zlepšení, celkově ale stále převládá zklamání. Pokud hledáte fotomobil, u Sony jej v současné době nenajdete.

Sony Xperia 5 se fotoaparátem vyrovná Galaxy Note 8 a iPhonu 8

Celkové skóre je 95, u fotografií získal telefon 101 bodů, u videa pak 83. Starší Xperia 1 získala 91 bodů, takže mírné zlepšení můžeme vidět. Sony zapracovalo v expozici, texturách, artefaktech, nočních a širokoúhlých fotografiích, zoomu a autofokusu. Jedná se ale o minimální vylepšení, které v reálném použití v podstatě nejde poznat.

sony xperia 5 dxomark hodnoceni

Nejvíce Sony ztrácí oproti konkurenci u přiblížených snímků, nočních fotografií a nestabilní expozicí. Detaily na fotografiích nejsou tak věrné. U videa má Xperia 5 problém s omezeným dynamických rozsahem, vyvážením bílé a nestabilním zaostřováním. Dobrou zprávou je alespoň kvalitní stabilizace obrazu.

Překvapuje vás kvalita fotografií u Sony Xperia telefonů?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)