TOPlist

Zapomeňte na Portal. Sony chystá návrat legendy, nové PSP bude umět přehrávat hry z PS5!

Sony Playstation Portable nástupce
  • Leaker Moore’s Law Is Dead promluvil o přenosné herní konzoli od Sony
  • Má nabídnout solidní výkon, nativně si poradí s hrami pro PS4
  • PS5 tituly budou muset projít úpravou, od vydání nás dělí nejméně dva roky

Dlouho to vypadalo, že trh s handheldovými konzolemi v důsledku mobilního trhu zanikne, úspěch Nintendo Switch však dokázal, že to tak není. A přesvědčil i další výrobce, které dosud „kapesní“ konzole nedělaly – například Asus či Steam. Kam se ale podělo Sony, které má na svědomí jednu z nejlepších herních konzolí všech dob? PSP chtěl ve své době naprosto každý, nedávno představený Playstation Portal je jen slabou náplastí. Podle jednoho leakera však Sony vyvíjí plnohodnotného nástupce PSP, dočkat bychom se ho měli společně se spuštěním Playstation 6.

Leaker tvrdí, že je Sony v počáteční fázi vývoje nové kapesní konzole, která by měla být poháněna vlastním AMD APU. Spolupráce s AMD není novinkou, americká společnost již v minulosti poskytla své služby pro PlayStation 4 a PlayStation 5. Čipset by měl nabídnout GPU s 18 výpočetními jednotkami s taktem 1,8 GHz.

playstation herní konzole portalPlaystation Portal má k plnohodnotné konzoli daleko

Co se týče titulů, Sony se vydá jinou cestou než v minulosti, vývojáři nebudou muset vyvíjet hry pro tento systém samostatně. Hry, které byly nativně vytvořeny pro Playstation 4, bude umět přehrát konzole bez problémů a bude možné spouštět i hry z Playstationu 5, u nich ale budou muset vývojáři provést nějaké úpravy. „Vita 2“, jak ji samotný leaker nazývá, je údajně ve fázi „High Level Design“ a od jejího uvedení nás dělí nejméně dva roky.

RTX 4080 SUPER Analysis | PlayStation Vita 2 Leak | AMD Zen 5 Update

RTX 4080 SUPER Analysis | PlayStation Vita 2 Leak | AMD Zen 5 Update

Otázkou zůstává, jak to bude s případnou podporou her vydaných pro Playstation 6. V roce 2026 bude Playstation 4 už takřka mrtvou konzolí, tituly pro Playstation 5 budou určitě vycházet dál, ale některá progresivní studia ho mohou klidně za pár let odříznout.

Sony PlayStation 5 (Slim)

Kde koupit:

Koupili byste si přenosnou konzoli Playstation?

Zdroj: Moore’s Law Is Dead

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)