Sony má rekordní mobilní foto senzor. První ho okusí Xiaomi

Sony IMX989 jednopalcový mobilní foto senzor Xiaomi 12S Ultra

Společnost Sony před několika hodinami oficiálně ukázala svůj nejnovější vlajkový foto senzor pro mobilní telefony s označením IMX989. Nový čip se dá považovat za revoluční, neboť je ve své kategorii oficiálně prvním na světě, který má jednopalcovou úhlopříčku a při zprocesování snímku nepoužívá žádný dodatečný ořez. I když už se některé starší telefony honosily 1″ čipem, šlo zatím pokaždé o softwarově limitované senzory vyrobené pro zrcadlovky. IMX989 je první na míru vyrobený pro mobily.

Velikost fyzického senzoru je z pohledu kvality fotografií významná zejména díky lepšímu zachytávání světelných paprsků. Jde o jeden z řady posuzovaných aspektů, nicméně určitě patří mezi ty nejvýznamnější. Po stránce největšího rozlišení v tuto chvíli vede Samsung a jeho 200MPx ISOCELL senzor (nedávno představený ve verzi HP3), nicméně ten pracuje s kombinací více pixelů v jenom optickém políčku.

Současně s oznámením nového čipu Sony IMX989 se také objevila zpráva, který mobil se tohoto “děla” dočká jako první. Mělo by jít o model Xiaomi 12S Ultra, u nějž využití tohoto senzoru s nadšením potvrdil i přímo šéf čínské firmy Lei Jun.

Jak dobře fotí váš současný mobil v šeru?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)