Sony zveřejnilo upoutávku na senzor IMX686. Produkuje skvělé snímky

sony imx686

Rok 2019 se jistě nese ve znamení fotoaparátů, které se snaží mít každý výrobce nejlepší. Války mezi počty megapixelů se pomalu vracejí a na trhu můžeme vidět telefony až se 108 megapixelovým rozlišením. Společnost Sony zveřejnila novou upoutávku pro nadcházející senzor – IMX686. Jde o nástupce velice populárního IMX586, který jako první čip dokázal poskytnout 48 megapixelové rozlišení. Upoutávka sice neodkrývá žádné technické parametry, ovšem Sony odkrylo několik fotografií nafocených právě skrz nový IMX686.

Sony IMX 686 sensor Teaser

Sony IMX 686 sensor Teaser

Spekulace hovoří o 60 – 64 megapixelovém rozlišení pro tento čip a na trh přijde kolem poloviny roku 2020. Pokud vás zajímá, jak Sony pořídilo fotografie se senzorem, který se ještě nevyskytuje v žádném telefonu, použilo prototypovou desku, která byla připojena k počítači. Telefon, který můžete vidět ve videu je fiktivní.

Ve videu můžeme vidět, že tento konkrétní snímač zachycuje snímky v 64 megapixelovém rozlišení. Je snad jen škoda, že má video rozlišení pouze 480p a my tak nemůžeme vidět plnou kvalitu.

Jak se vám líbí fotografie z nového IMX686?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)