Sony chce být první výrobce, který vydá update na Android 7.1.1

sony-chce-byt-prvni-android-711_ico

Tým vývojářů, stojící za projektem Sony Concept, má ambiciózní cíle. Hodlá usilovat o to, aby japonská firma byla prvním výrobcem, který pro svá zařízení vydá nejnovější Android 7.1.1. Samozřejmě do této soutěže nepočítá Google, který již tuto verzi mobilního operačního systému vydal pro svá zařízení Pixel a Nexus v pondělí 5. prosince (psali jsme ve článku Vychází aktualizace na Android 7.1.1 pro zařízení Pixel a Nexus). Sony chce být první, neboť předstih před ostatními rivaly může být v očích uživatelů, kteří oceňují rychlé aktualizace, konkurenční výhodou. Vzhledem k tomu, že mobilní divize této značky nepatří k nejúspěšnějším, hledá výrobce cesty, jak zaujmout zákazníky.

Proti Androidu 7.0, který již Sony distribuuje na některé své letošní modely Xperia X Performance a Xperia XZ, není verze 7.1.1 velkým krokem vpřed. Přesto se zde najde několik novinek, které stojí za zmínku. Jednou z nich je například přidání možnosti restartu do nabídky, která se zobrazuje po stisku tlačítka pro vypnutí. V podporovaných aplikacích bude nově možné používat obrázkovou klávesnici s podporou animovaných GIFů. Další případné změny jsou zatím ve hvězdách, neboť samotný Android 7.1.1 přináší především opravy nalezených chyb. Počítali bychom ale přinejmenším s implementací zástupců aplikací a kruhových ikon do výchozího launcheru a novou sadou emotikon.

Sony chce být první výrobce, který vydá update na Android 7.1.1 Sony chce být první výrobce, který vydá update na Android 7.1.1

Sony chce být první

Šéf vývojářského týmu se nechal slyšet, že vydání nové verze Androidu je aktuálně “prioritou číslo jedna.” Věří v rychlé uvedení natolik, že oficiálně prohlásil: “Pokud zaznamenáte jiného výrobce (kromě Googlu), který uvolní Android 7.1.1 rychleji než my, připravte si shnilá rajčata!”

Vývoj je očividně ve značně pokročilé fázi – aktuálně je připraven zdrojový kód a čeká se na sadu aplikací Google Mobile Services. Následovat bude test kompatibility “Compatibility Test Suite”, jehož cílem je odhalit případné nedostatky. Jakmile budou tyto dvě položky splněny, bude mít Sony nástroje, se kterými může začít optimalizovat firmware pro použití na svých Xperiích. Zatím není znám konkrétní časový plán, kdy by beta testeři v rámci programu Concept měli dostat aktualizaci na Android 7.1.1. Můžeme však předpokládat, že se tak stane v brzké době.

Zdroje: xperiablog.net, pocketnow.com, gsmarena.com, androidheadlines.com, thenextweb.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)